Lamborghini Espada jako šílený rat-rod míří do aukce

Do aukce míří šíleně vypadající vůz, k jehož stavbě padlo klasické Lamborghini. Budete jej nenávidět, nebo mu tuto oběť kvůli brutálnímu vzezření odpustíte?
titulka-espada-rat-rod-miri-do-aukce-1100x618.jpg Zdroj: Mecum

Obecně nemáme moc v lásce, když někdo sáhne na klasický vůz jen proto, aby z něj vytvořil nějakou moderní kreaci. Většinou je nám dost líto kusu poctivého železa s historií, které padne moderní snaze šokovat. Někdy nás ale výsledek zaskočí, stejně jako v tomto případě.

Stále se nedokážeme rozhodnout, zda tento vůz nenávidíme, kvůli tomu, že na něj padlo klasické Lamborghini Espada z konce šedesátých let, nebo zda jej zbožňujeme pro jeho naprosto upřímnou a ryze hloupou zbytečnost.

Vůz vznikl v roce 2018 ve francouzské dílně Danton Art Kustoms na oslavu 50 let od počátku výroby Espady. Původní vůz se v Sant’Agatě vyráběl od roku 1968 a během 10 let výroby automobilka vypustila na asfalt pouze 1 200 těchto vozů. Francouzi tak vykuchali opravdu docela vzácný vůz.

Na rozdíl od klasických rat-rodů se ale v tomto případě nedočkáme záměrných nedodělků ani rzi – i přes jinak typické prvky těchto vozů, jako jsou kola až příliš vyčnívající z karoserie a snížená silueta, se Danton Art Kustoms rozhodli dát vozu spíše modernější vzezření doplněné o mnoho ostrých linií typických pro moderní vozy Lamborghini.

Momentálně jde tahle pojízdná šílenost do aukce. Nízkou cenu ale rozhodně neočekávejte, aukční síň Mecum odhaduje výslednou cenu v rozmezí 200 – 250 tisíc dolarů, tedy zhruba 4,5 až 5,6 milionů korun.

24.1.2020 10:06| autor: Martin Kusyn | zdroj: Mecum

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist