Řidičský průkaz – odebrání můžete zabránit snadno a rychle. Víme, jak na to

Odmazat si tři trestné body nasbírané za dopravní přestupky a vyhnout se tak hrozbě roční ztráty řidičského průkazu. Takovou možnost dostávají nejen jihomoravští řidiči. Součástí nabídky kurzů Polygonu Brno je nově i certifikované školení pro odpočet trestných bodů. Úvodní termíny už si zájemci mohou rezervovat.
titulka-43-1100x618.jpgCelá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Doposud na Jižní Moravě a v jejím okolí podobný kurz chyběl. „Hlavním benefitem úspěšně absolvovaného školení je bezpochyby následný odpočet tří trestných bodů z registru řidičů. Zejména pro ty, kteří se řízením živí a nemohou si dovolit riskovat, že kvůli vybodování na rok přijdou o řidičský průkaz,“ vysvětluje jednatelka společnosti Autopolygon Ivana Ulmanová.

K tzv. vybodování dochází po obdržení 12 trestných bodů za dopravní přestupky. Ke znovunabytí řidičského oprávnění je přitom nutné absolvovat přezkoušení. Účast na kurzu pro odpočet trestných bodů tak řidičům nabízí příležitost, jak odebrání řidičského průkazu předejít.

Školení není pro všechny

Aby mohl zájemce kurz absolvovat a zažádat si o odpočet bodů, musí splňovat tři hlavní podmínky. „V první řadě nesmí mít na kontě více než 10 trestných bodů. Zároveň žádné trestné body nemohou být za vážné dopravní přestupky, které jsou ze zákona ohodnoceny více než 5 trestnými body.“

Čtěte také: Řidičský průkaz: Řízení bez něj a jaké hrozí pokuty

„Mezi taková porušení pravidel silničního provozu patří například nedovolené předjíždění nebo jízda pod vlivem alkoholu,“ vyjmenovává obchodní ředitel Polygonu Brno Radim Dirgas. Třetí podmínkou je doba uplynulá od posledního školení tohoto typu. Kurz pro odpočet trestných bodů může řidič absolvovat maximálně jednou do roka.

Krizové situace v praxi

Školení probíhá na tréninkové ploše nově otevřeného centra bezpečné jízdy Polygon Brno, které se nachází v areálu Masarykova okruhu. Kurz pro odpočet trestných bodů trvá přibližně sedm hodin, z toho 3,5 hodiny se účastníci pod dohledem instruktorů věnují praktickému tréninku ve vlastním voze.

„Praktická část je velmi podstatnou přidanou hodnotou celého školení. Řidiči si tak úspěšným absolvováním kurzu nejen mohou odmazat trestné body, ale zároveň si v praxi vyzkouší celou řadu situací, které by je v běžném provozu jinak mohly překvapit,“ dodává Ulmanová. Součástí kurzu je například krizové brzdění na různých druzích povrchu včetně mokré vozovky. Zbytek ze sedmihodinové časové dotace je věnován teoretické výuce v učebně a závěrečnému vyhodnocení.

Kurz pro odpočet trestných bodů si zájemci už teď můžou pořídit na webu Polygonu Brno. V současné chvíli jsou v nabídce čtyři úvodní termíny na začátek března.

12.9.2022 7:56| autor: Autoweb.cz | zdroj: Automotodrom Brno

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist