Kupec nejdražšího auta na světě zažaloval prodávajícího. Není kompletní a nedá se s ním jezdit

Vzácnému Ferrari 250 GTO z roku 1962 chybí převodovka, o které si kupec myslel, že mu bude dodána později.
ferrari_250_gto_19-1100x618.jpg Zdroj: AutoWP

Nejdražší auto na světě se stalo předmětem soudního sporu u Vrchního soudu v Londýně. V soudním řízení proti sobě stojí známý prodejce klasických vozů a americký sběratel automobilů, kteří bojují o to, kdo má právo na vlastnictví převodovky vzácného Ferrari.

Jedná se o legendární Ferrari 250 GTO z roku 1962, které zakoupil obchodník s veterány Gregor Fisken pro svého bohatého klienta. Když Fisken kupoval vzácné Ferrari, byl obeznámen se skutečností, že vozu chybí jeho původní převodovka, ale očekával, že bude doručena později.

Prodejcem klasického Ferrari byl Bernard Carl, americký právník a sběratel aut z Washingtonu, který tvrdí, že dodání převodovky porušuje podmínky podepsané smlouvy a říká, že převodovku vozu nikdy nevlastnil.

Příběh se dále komplikuje, protože Bernard Carl se k problému vyjádřil tak, že originální převodovka tohoto vozu se nachází u jednoho z amerických obchodníků s raritami, který za ní požaduje 25 000 amerických dolarů. Bernard Carl pak po Fiskenovi požaduje rovných 500 000 dolarů za to, že převodovku „nalezl a domluvil její prodej“.

Ferrari 250 GTO z let 1962 až 1964 je snem všech sběratelů, protože vzniklo v počtu pouhých 39 kusů. Fisken zakoupil ikonické Ferrari s bohatou závodní historií v roce 2017 a zaplatil za něj 44 milionů amerických dolarů (přibližně jednu miliardu korun). Ferrari neznámého sběratele je zatím historicky nejdražší prodané auto s odtajněnou kupní cenou.

Jsme zvědaví, jak zajímavý soudní spor dopadne a pokusíme se jej dále sledovat.

19.12.2019 9:06| autor: Lukáš Volšický | zdroj: Motorious

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist