Ferrari se soudí s charitou kvůli jménu, které se shoduje s názvem připravovaného SUV

Ferrari se připravuje na soudní spor s charitativní organizací, která bojuje proti dopingu ve sportu a pomáhá starým lidem.
purosangue-1100x618.jpg Zdroj: Avarvarri

Ferrari se proslavilo úchvatnými sportovními vozy se závodní tradicí, ale je rovněž známo pro svou aktivitu při soudních jednáních proti čemukoli, co může nebo nemusí poškodit pověst a image značky. Deník Financial Times zveřejnil informaci, že se právníci Ferrari v těchto dnech připravují na soudní spor s neziskovou charitativní organizací Purosangue Foundation.

Maranellská automobilka v posledních měsících usilovně pracuje na vývoji svého prvního SUV Purosangue (plnokrevník), jehož jméno se shoduje s názvem charitativní organizace. Nadace Purosangue Foundation zvolila jméno jako způsob, jak odrážet svůj boj proti dopingu ve sportu. Kromě toho nadace zřídila výcvikové tábory pro běžce v Keni a financuje zdravotní prohlídky pro seniory.

Nadace prohlásila, že v roce 2013 zaregistrovala název „Purosangue“ jako ochrannou známku pro oděvy a další výrobky a uvádí, že se s Ferrari pokusila dohodnout mimosoudní cestou, ale neúspěšně. Ferrari se kvůli tomu potýká s blokací registrace evropské ochranné známky pro připravované SUV a myslí si, že nadace nevyužila název pro zaručení exkluzivity a v posledních letech jej nepoužila.

Alessandro Masetti, právník zastupující charitativní nadaci, prohlásil, že soudní řízení bude připomínat souboj Davida a Goliáše. Nadace má celou řadu důkazů o své činnosti a dokonce uzavřela partnerství s Adidas s cílem vyrábět značkové tenisky a oblečení. O vlastnictví ochranné známky na jméno Purosangue rozhodne soudní řízení, které bude projednávat soud v Boloni 5. březn


a.

4.2.2020 9:13| autor: Lukáš Volšický | zdroj: Motor1

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist