Krize přeje půjčovnám exkluzivních aut

Bohatí šetří. Supersporty si nekupují, ale radši půjčují.

Máte bokem pár peněz a vymýšlíte podnikatelský záměr? Založte si půjčovnu supersportů a exkluzivních automobilů! Agentura Reuters přišla se zjištěním, že současné globální ekonomické potíže (které snad už nadobro pominuly, ačkoli se politici pro prohloubení krize snaží udělat vše) přejí půjčovnám exkluzivních automobilů.

Obvyklí zákazníci supersportů či luxusních vozů totiž nyní více šetří a místo přeplněné garáže mají jen dva tři exkluzivní kusy. O ostatní vozy nemají kvůli vysokým nákladům na jejich provoz a údržbu zájem, a tak dávají přednost jejich občasnému zapůjčení.

Mnoho klubů, jejichž členové mezi sebou „sdílejí“ exkluzivní vozy, tak mají přeplněno a jsou na členství dokonce pořadníky. Supersporty v garážích těchto klubů jsou tak prakticky v nepřetržitém provozu. Mnoho lidí si totiž spočítalo, že půjčit si například Ferrari jednou za měsíc na víkend je mnohem levnější než ho mít doma a udržovat ho.

Členství v těchto klubech je zpravidla založeno na principu vstupního poplatku a nákupu „kreditů“, které pak člen čerpá v závislosti na exkluzivitě toho kterého vozu. Pronájem jednoho exkluzivního vozu na den se tak pohybuje v přepočtu od 50 000 až do 350 000 korun za opravdu výjimečné vozy.

Podobné kluby fungují i u nás. Složení aut sice nebývá tak exotické, ale i tak se můžete svézt třeba v Corvette, Porsche 911, Ferrari F360 či Lamborghini Gallardo za relativně rozumné peníze.

zdroj: reuters

24.8.2009 11:15

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist