Koncept Rinspeed Senso

Jediný, kdo je schopný trumfnout Rinspeed, je samotný Rinspeed. Nový koncept se má vcítit do řidiče a ovlivňovat jeho vnímání.

Pro začátek března 2005 slibuje švýcarský výrobce automobilových extravagancí Rinspeed premiéru svého nového počinu, na kterém spolupracuje s firmou Bayer MaterialScience, jednou z největších na světě v oboru umělých hmot.

Koncept Senso má svoji podstatu již v názvu – „sense“ znamená anglicky smysl či vjem a Senso chce pracovat se zrakem, hmatem, čichem a sluchem řidiče a přizpůsobovat se jeho okamžitému rozpoložení.

Jedním z hlavních cílů je udržet řidičovu pozornost a ostražitost při řízení. Rinspeed vychází z poznatku, že řada nehod vzniká právě kvůli snížené pozornosti.

Na Sensu pracovali i výzkumná centra univerzit v Zurichu a Innsbrucku a vyvinuly pro něj novou generaci čidel s použitím elektroluminescenčního tvarovatelného materiálu od firmy Bayer. Systém používá biometrické informace o řidičovi a přizpůsobuje prosvětlenost interiéru naměřeným hodnotám. Způsob, jakým to všechno funguje, bude známý až po představení Sensa.

Rinspeed Senso jezdí tradičně na zemní plyn pro minimalizaci emisí. Jeho tvary, obzvláště ze zadního pohledu, připomínají futuristické vize ze šedesátých let, které částečně splňuje novou, zatím nespecifikovanou povrchovou úpravou karosérie.

22.12.2004 9:37

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist