Kolik zaplatíte v autorizovaném servisu? Nemusí to být tak strašné!

Pořídili jste si nové vozidlo a blíží se datum první garanční prohlídky?
mechanik-1100x618.jpgCelá galerie 3 Zdroj: Unsplash

Potřebujete na autě provést nějakou opravu a víte, že kvůli tomu musíte do autorizovaného servisu? Dost možná se hrozíte, kolik to bude stát. Autorizované servisy nepatří mezi nejlevnější, na druhou stranu je fajn vědět, že cena v odborném servise nemusí být tak vysoká.

Nové auto si zaslouží pořádnou péči

Když už jste do auta investovali nemalé finance, určitě očekáváte, že vám bude nějakou dobu sloužit a vy budete jen tankovat a jezdit. To by samozřejmě bylo ideální a asi všichni majitelé vozů by za to byli rádi, ne vždy to tak ale je.

I nová auta potřebují údržbu a servis, je třeba jim pravidelně měnit olej a filtry, kontrolovat brzdové destičky, čistit klimatizaci apod. U nového vozu je pak podmínkou pro zachování záruky servisování v autorizovaném servisu.

Má to svou logiku, protože kde jinde by přesně měli vědět, co auto potřebuje, než v autorizovaném servisu? Je to stejné jako s lékaři, jiní se specializují na děti a jiní na dospělé, je spousta odborností. Se zlomenou nohou taky jdete k chirurgovi a ne k pneumologovi. V případě servisu je ale zádrhelem také cena.

Máme tak nějak zažité, že v autorizovaném servisu zaplatíme o hodně víc, než kdybychom auto nechali opravit někde v garáži. Někdy to je pravda, jindy to ale může být naopak.

Proč jít do autorizovaného servisu?

Auto nestojí pár korun, když se u něj objeví nějaký neduh, jistě budete chtít, aby bylo co nejdřív a co nejlépe opravené. Záleží na závadě, v případě autorizovaného servisu ale máte přece jen vyšší šanci. Pracují tam totiž proškolení odborníci a k dispozici mají potřebné vybavení.

Oproti tomu neautorizovaný servis může mít s komplikovanou závadou problém a stejně by pak mechanik kontaktoval autorizovaný servis.

Tím by se nejen prodloužil čas, kdy jste bez auta, ale taky by se to celé pěkně prodražilo. Zaplatit pak totiž musíte nejen čas, který na tom strávil automechanik z opravny, ale i diagnostiku a opravu v autorizovaném servise.

  • Když dáte svého plechového miláčka do autorizovaného servisu, máte záruku odbornosti.
  • Mechanici musí pravidelně absolvovat školení.
  • Máte jistotu, že tam mají aktuální diagnostické vybavení.
  • Používají výhradně dílenské přípravky doporučené výrobcem.
  • Stejně tak používají jen originální náhradní díly, které jsou testované pro konkrétní model auta.
  • Cenu úkonu budete vědět předem. Sice je možná o něco vyšší, jde ale o cenu za úkon, a ne za hodinu, kterou by si účtovali v neautorizovaném servisu, kde většinou neví, kolik času jim to zabere.
  • Rozsah opravy a její cenu s vámi budou konzultovat.
  • Když dojde na nějakou složitější závadu, autorizovaný servis má k dispozici i expertní zázemí automobilky.
  • Záruka na práci je 6 měsíců a na náhradní díly 2 roky.
3.2.2021 12:01| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist