Kiou Ceed Sportswagon po nejlepších zoologických zahradách v Česku

V České republice najdete mnoho zoologických zahrad, které jsou ale ty nejzajímavější? Vyrazili jsme Kiou Ceed Sportswagon to zjistit.
dsc_4691-1100x618.jpgCelá galerie 25 Zdroj: Kia

Česká republika je rájem zoologických zahrad. Na našem území operuje 29 zařízení, která mají od Ministerstva životního prostředí udělenou licenci. To je vzhledem k rozloze naší země na evropské poměry prvotřídní.

Míst, kam vyrazit obdivovat zvířata všech kontinentů, tedy existuje mnoho, objet ale všechna není v silách každého. Vyrazili jsme tedy do pěti nejzajímavějších českých zoo s novou Kiou Ceed Sportswagon, která celé rodině nabídne opravdu velkorysý prostor a odveze ji v naprostém komfortu.

Kia Ceed Sportswagon navíc nedávno prošla faceliftem, který vedle osvěženého vzhledu přináší nové možnosti konektivity. Pomocí služby Kia Connect jsme naplánovali všechny cesty v klidu a pohodlí domova a cílovou destinaci pro navigační systém posléze poslali do vozu. Skvělá funkce, která šetří čas.

Aby toho nebylo málo, Kia Ceed Sportswagon může být vedle tradičních benzinových a naftových motorů poháněna také ekologickým plug-in hybridním ústrojím. Na elektřinu dokáže ujet až 60 km, takže třeba takový Safari Park ve Dvoře Králové zvládnete projet několikrát. A navíc v naprosté tichosti, takže si okolní zvířata ani nevšimnou, že je pozorujete.

Zoo Praha – nejnavštěvovanější

Zajímavostí zoologické zahrady hlavního města je skutečnost, že není ani nejstarší, ani největší, jak by se mohlo předpokládat. O těch si povíme později. Zoo Praha je ovšem nejnavštěvovanější v České republice. Poprvé své brány návštěvníkům otevřela 28. září 1931 a úplně prvními obyvateli byli vlci, lvi a dravci v ptačí voliéře.

Pražská zoologická zahrada je věhlasná především chovem vzácného koně Převalského. V současnosti zoo chová přes 5 000 jedinců 670 druhů a areál tvoří 14 unikátních pavilonů. K nejoblíbenějším patří Africký dům, Indonéská džungle nebo Údolí slonů, kde v roce 2020 přibyla dvě nová mláďata.

Zoopark Chomutov – největší

Zoologická zahrada s největší rozlohou sídlí trochu překvapivě v Chomutově. Jedna z mladších zoo se však pyšní rozlohou 112 hektarů a trumfne tak všechny ostatní zoo v Česku. Specialitou chomutovské zoo jsou evropská zvířata, ptáci a také kůň Převalský.

Součástí zooparku je i Jezdecký klub působící už od roku 1976, skanzen Stará ves nebo Centrum krušnohorského lidového umění. Muzeum je památníkem dávno zaniklých podkrušnohorských vesnic, které ustoupily těžbě uhlí.

Zoo Liberec – nejstarší

Nejstarší zoologickou zahradou na našem území je v Liberci. Její kořeny sahají až do konce 19. stol. a jsou spojené s činností zdejšího ornitologického spolku. Vedle exotického ptactva se tu chovali papoušci, holubi a drůbež. Následovalo vybudování Labutího jezírka.

V roce 1904 požádal ornitologický spolek o odkup pozemků k vybudování zoologické zahrady. Ve stejném roce zoo v Liberci skutečně otevřela. Aktuálně se v zoologické zahradě chová přes 170 druhů zvířat. Ikonickými jsou bílí tygři, kteří dali jméno i extraligovému hokejovému týmu.

Safari Park Dvůr Králové – nejexotičtější

Kdo by neznal unikátní Safari Park ve Dvoře Králové? Místní zoologická zahrada se zaměřuje především na Afriku. Domov tu má tolik afrických savců jako nikde jinde, především žirafy okapi, které nežijí v žádné jiné české zoo. Unikátem je též lví safari, jediné ve Střední Evropě.

S rozlohou 72 hektarů patří zoo k největším v České republice, jejím největším unikátem je ovšem možnost prohlídky ve stylu afrického safari. Zoo si můžete projet buď safaribusem, nebo vlastním autem, což dělá z prohlídky unikátní zážitek.

Zoo Zlín – nejnavštěvovanější na Moravě

Zoologická zahrada ve Zlíně není pouze nejnavštěvovanější zoo na Moravě, je také vůbec nejnavštěvovanější turistickou atrakcí celé Moravy a druhou nejnavštěvovanější zoo České republiky. Zoo Zlín založil věhlasný místní podnikatel Tomáš Baťa roku 1930.

Součástí areálu je zámek Lešná (někdy se tak zlínské zoo také říká) a zoologické zahradě dává romantickou atmosféru. Jednotlivé sekce zoo jsou rozdělené podle světadílů. Atraktivní je sloní výběh, který se má rozrůstat natolik, že se stane jedním ze třech největších zařízení svého druhu na světě.

2.11.2021 8:00| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist