Je to oficiální: Nürburgring vyhlásil bankrot

Do konce letošního roku by prý všechno ještě mělo fungovat. Ale co se bude s okruhem a okolím dít dál? Teď je jedná o oddlužení celého komplexu.

Je to oficiální, představensto společnosti Nürburgring podalo žádost o soudní ochranu před věřiteli. Fakticky tak vyhlásila bakrot, neboť není schopna dostát svým závazkům. Nedostane totiž od kraje původně přislíbenou finanční injekci 13 milionů eur, aby dokázala fungovat aspoň do konce roku 2012.

Čtěte naše reportáže z Nürburgringu:
Ford Focus RS vs Nissan 370Z – Souboj koncepcí na Nordschleife
Za ostrými Jaguary na Nürburgring Nordschleife

Megalomanský komplex s hotely, casinem, horskou dráhou a byznys centrem, který se začal plánovat v roce 2004, tak podrazil okruhu definitivně nohy. Pořádání akcí nedokázalo na provoz vydělat a chudý kraj nenesl moc peněz – prostě tu nebylo dost zákazníků, aby utráceli a návštěvníci dávali přednost komornějšímu prostředí. Problém je také v tom, že na existenci okruhu jsou závislé stovky místních, zejména drobných podnikatelů.

Teď se neví, co s okruhem bude. Dluhy dosahují asi půl miliardy eur. Spekuluje se o tom, že okruh koupí automobilky, které zde testují a které zde vybudovaly velká vývojová centra. Tak uvidíme, jak to nakonec bude.

23.7.2012 6:30| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist