Jak založit dynastii závodních jezdců? Pošlete dítě do kartingové akademie!

Je řada nudných sportů, kterým je obecně věnována velká (a zbytečná) pozornost, a pak tady máme odvětví dramatická a žádoucí, které si vyšší pozornost jistě zaslouží.

Vzít kulatý nesmysl a začít kopat proti spoluhráči postavenému do brány ze dvou školních brašen je jednoduché, jednodušší než vzít své dítě a nabídnout mu zážitek z řízení sportovního monopostu. Tedy bylo tomu tak, až do teď, pokud máte zájem, je tady skvělá příležitost, jak děti seznámit s atraktivním motokárovým sportem.

Jak? Stačí vyrazit na jih k Lipenskému jezeru… Věc se má tak, že s podporou Českého olympijského výboru připravil Autoklub ČR pro malé zájemce o motorsport Kartingovou akademii, přímo na Olympijském parku RIO-Lipno 2016. Zásadní je datum – akademie se koná ve dnech od 6. do 14. srpna 2016 a má za cíl seznámit mladé zájemce z řad dětí a jejich rodičů s krásou motokárového sportu a pomoci jim se vstupem do tohoto sportovního odvětví.

Vedení Kartingové akademie se ujal zkušený jezdec a několikanásobný mistr ČR v kartingu, Jan Midrla. A jak taková Kartingová akademie probíhá? Děti jsou na začátku seznámeny s kartingovým (motokárovým) sportem, proškoleny v ovládání motokáry a chování jezdců na trati s důrazem na maximální bezpečnost.

V praktické části se potom učí ovládat motokáru – rozjezd, zastavení, průjezd zatáčky a reakce na vlajkovou signalizaci. Všem účastníkům akademie bude zapůjčeno veškeré vybavení od motokáry, přes helmy, nákrčníky, kombinézy až po správnou motokárovou obuv.

Jízdu si může vyzkoušet každé dítě ve věku od pěti do deseti let, jedno kolo trvá necelé dvě hodiny a rodiče vyjde na symbolických 100,- Kč. Zájemci se mohou hlásit předem prostřednictvím emailu akademie.karting@autoklub.cz nebo přímo v místě konání.

V rámci Olympijského parku RIO – LIPNO 2016 je stanoviště Kartingové akademie umístěno v areálu Wellness Hotelu Frymburk ve Frymburku.

Harmonogram akademie bude každý den od 6. – 14. srpna stejný:

Dopolední blok:
10:30 – 11:00 hodin REGISTRACE
11:00 – 12:30 hodin ŠKOLA ZÁVODNÍ JÍZDY PRO DĚTI, INSTRUKTÁŽ JÍZDY S MOTOKÁROU
13:00 – 13:30 hodin VYHLÁŠENÍ, PŘEDÁNÍ CEN A DIPLOMŮ

Odpolední blok:
14:30 – 15:00 hodin REGISTRACE
15:00 – 16:30 hodin ŠKOLA ZÁVODNÍ JÍZDY PRO DĚTI, INSTRUKTÁŽ JÍZDY S MOTOKÁROU
17:00 – 17:30 hodin VYHLÁŠENÍ, PŘEDÁNÍ CEN A DIPLOMŮ

O kartingovou akademii projevuje zájem stále více dětí a tým Autoklubu ČR věří, že se mezi absolventy akademie najde pár šikovných budoucích závodníků. My rozhodně nositele našich genů do akademie přihlásíme, ten pocit „když to vyšlo s Lewisem starému Hamiltonovi, tak mně taky“ je prostě neodbytný…

2.8.2016 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist