Hyundai a Kia slibovaly lepší spotřebu, než byla

Korejské automobilky mají ve Spojených státech nemalý problém. U svých vozů uváděly spotřebu, která nebyla reálná. Řidičům ale náklady proplatí.

Americká agentura EPA v rámci kontroly zjistila, že obě korejské automobilky se v udávané spotřebě značně odlišují od té skutečné. Obě automobilky kromě omluvy dodávají, že cílem rozhodně nebylo uvést spotřebitele v omyl. Za chybné hodnoty prý může špatná metodika měření.

DOPORUČUJEME: 5 zaručených rad, jak snížit spotřebu

Problém se týká na 900 000 aut, které se za poslední dva roky prodaly. Aby automobilky předešly soudním sporům, okamžitě se snaží situaci uklidnit a nabízí kompenzaci. Každý majitel má obdržet platební kartu se zůstatkem podle toho, kolik s vozem najel, přičemž stejný postup bude moci aplikovat do té chvíle, dokud bude automobil vlastnit.

A jak velkého rozdílu že se HyundaiKia dopustily? Většinou jsou rozdíly okolo 0,2 l/100 km, ale jsou i auta, kde se spotřeba liší výrazněji. Taková Kia Soul slibovala na dálnici spotřebu 6,72 l/100 km (35 MPG), ale ve skutečnosti si řekne o 7,84 litrů na sto (30 MPG).

5.11.2012 5:30| autor: Ondřej Lilling

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist