Hankook Epilog Brno aneb na prvním 24hodinovém závodě v ČR

Čtyřiadvacetihodinový automobilový závod naše země ještě nezažila, až teď, o minulém víkendu na Masarykově okruhu v Brně. A my jsme byli u toho.

Hankook Epilog Brno se protáhl, pokud jste byli zvyklí, že se na podzim jezdí v Brně dvanáctihodinovka, tak teď tady v premiéře byl závod na rovných čtyřiadvacet hodin. A druhý rok po sobě nenašlo Ferrari českého týmu Scuderia Praha na Masarykově okruhu přemožitele.

Posádka v „mezinárodním“ složení Jiří Písařík – Josef Král – Tom Onslow-Cole a Peter Kox suverénně ovládla historicky první český závod na 24 hodin v Brně. Brněnským vítězstvím prolomila Scuderia Praha nepříznivou sérii nedokončených závodů 24H Series, která ji letos provázela. Vítězové najeli po Masarykově okruhu za čtyřiadvacet hodin 646 kol odpovídajících 3490 kilometrům.

• obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

Celkem devatenáctkrát pak zajížděli na výměnu pneumatik spojenou s tankováním nebo se střídáním jezdců. Zhruba třetinu závodu tým bojoval o první místo s třemi dalšími posádkami nejprestižnější třídy A6 určené pro vozy GT3. Zatímco soupeři postupně ztráceli čas kvůli technickým závadám, pražským tým závodem prošel bez větších komplikací a od 237. kola se definitivně usídlil na prvním místě a náskok zvýšil až na konečných 38 kol na druhý tým klasifikace, švýcarský Hofor-Racing.

Drama ve finále? Slováky zradilo auto 8 minut před koncem. Třetí místo pak obsadilo „sesterské“ Ferrari pražského týmu jezdící ve slovenských barvách RPD Racing. Osm minut před koncem závodu zdramatizovala boj o stupně vítězů technická závada na pravém předním kole, která Ferrari 458 Challenge slovenského týmu poslala předčasně do boxů.

Čtvrtá posádka už ale nedokázala náskok RPD Racing stáhnout a skončila pod stupni vítězů s odstupem pěti kol. Čeští fanoušci pak sledovali i dva vozy KTM X-BOX GT4 českého týmu RTR Projects a rakouských True-Racing, za které startoval Tomáš Enge. Rakouská posádka hned po začátku závodu několikrát opravovala poškozené poloosy a propadla se až na konec startovního pole, bezchybnou jízdou v závěru ale stahovala náskok a ve své třídě SP2 nakonec dosáhla na výborné třetí místo. Český RTR Racing pak skončil ve třídě SP3 na pátém místě.

zdroj: Automotodrombrno.cz

18.10.2016 11:41