Focus to má v kapse

Mluvíme samozřejmě o titulu Auto roku

Vítězem letošního kola odborné ankety Auto roku se stal Ford Focus. Na dalších místech skončily Honda Civic a BMW řady 3. Rozhodla o tom devětadvacetičlená porota motoristických novinářů. Výsledky soutěže pořádané Klubem motoristických novinářů a Svazem dovozců automobilů oznámili organizátoři v přímém přenosu na televizi Prima.

Ford Focus, který patří do nižší střední třídy, si loni v tuzemsku koupilo 1561 zájemců, což jej řadí na šesté místo prodejního žebříčku ve své kategorii. Je to důkaz, že i přes značné umírnění designu se druhá generace Focusu na trhu rozhodně neztratila. Loni se v anketě nejlépe umístila nová Škoda Octavia, zatímco ve dvou předchozích ročnících získaly titul vozy Mazda 3 a 6. Členové klubu motoristických novinářů vybírali v prvním kole pět finalistů z 34 aut, které byly v uplynulém roce uvedeny na český trh. Ve druhém kole měl každý porotce 25 bodů, které rozdělil mezi finálové vozy.