Firmy Goodyear a CTS investují v Ostravě

Zájem investorů o průmyslovou zónu Ostrava-Hrabová vzrostl natolik, že investiční pobídky přestávají být nutností.

Chystaná investice firmy Hyundai, ale i blízkost žilinské automobilky KIA nebo nový závod TPCA v Kolíně lákají do Moravskoslezského kraje další dodavatele automobilového průmyslu. Svou investici potvrdily americké společnosti Goodyear a CTS, které v průmyslové zóně v Ostravě-Hrabové zaměstnají do dvou let dohromady nejméně 200 lidí. 

Největší světový výrobce pneumatik Goodyear bude v zóně vyrábět hadice do automobilů i pro další průmyslové využití. „Zkušební provoz zahájíme příští týden. Nejdříve budeme vyrábět v jednosměnném provozu, do konce roku bychom chtěli najet na plný provoz a zaměstnat asi 50 lidí,“ řekl zástupce firmy David Da Silva. Do technologií firma investovala kolem dvou milionů euro (asi 56 milionů korun).

CTS připravuje v Ostravě výrobu polohových čidel do pedálů a motorů osobních automobilů. Už nyní zaměstnává 20 lidí, do dvou let by jich mělo být nejméně 150. „Nejdříve by měla v zóně vzniknout montážní část závodu, později chceme do Ostravy umístit také vývojové pracoviště,“ upřesnil Ron Bell z CTS.

Podle náměstka ostravského primátora Petra Kajnara zaměstná průmyslová zóna v Hrabové do konce roku přibližně 3000 lidí. „Zájem investorů začíná být tak velký, že investiční pobídky už nejsou nezbytné,“ řekl Kainar. Noví investoři změnili situaci na ostravském trhu práce. Na konci března připadalo na jedno volné pracovní místo na Ostravsku necelých 15 uchazečů, což je nejméně za posledních sedm let. Míra nezaměstnanosti stále kolísá pod 15 procenty, úřady práce evidují přes 26.000 nezaměstnaných.

autoweb.cz, ČTK

9.5.2006 5:32

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist