Ferrari není hřích!

A to podle starého, ani podle toho „nového“ desatera.

O tom, že Vatikán vydal dokument, nabádající řidiče k ohleduplnosti v silničním provozu, který si okamžitě vysloužil přezdívku Řidičské desatero, jsme vás již informovali.

V návaznosti na to se minulý týden vyjádřil generální manažer Ferrari, Amadeo Felisa, pro agenturu Ruters. Řekl, že podle jeho názoru nejsou výrobky Maranellské továrny novým Desaterem dotčeny.

Na přetřes to přišlo zřejmě proto, že řidiči jsou ve Vatikánském dokumentu nabádáni, aby svá vozidla nepoužívali jako vyjádření svého postavení, či jako nástroj, sloužící k vyvolání závisti.

Felisa prohlásil, že se tak Ferrari pochopitelně použít dá, ale že většina jejich zákazníků si Ferrari kupuje prostě proto, že miluje řízení. A pokud se tedy zábava nestala hříchem, mělo by to být v pořádku. Řekl také, že i když je přesvědčen, že koupit si Ferrari není hřích, tak i kdyby byl, „alespoň jednou za čas byste ho spáchat měli.“

V našem případě bohužel nejde o to, že bychom nechtěli…

Honza Koubek

26.6.2007 7:00
Více o tématu: FerrarihříchVatikán

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist