Euromilhões Lisboa Dakar 2007 – 9. etapa (494 km) live

Sainz ztratil 7 hodin, de Villiers končí (aktualizováno 22:39)

Dnes je na programu devátá etapa. Je to předposlední etapa, jež se jede na písečné poušti. Ve všech kategoriích mají lídři solidní náskok, přesto se ještě leccos může změnit.Překvapivým vítězem kategorie motocyklů se stal Janis Vinters. Druhý dojel Cyril Despres a třetí místo si se stejným časem rozdělili Marc Coma a Pal Anders Ullevalseter. Martin Macek začal etapu opět skvělým tempem, v závěru ale zpomalil a klesl na 31. místo. David Pabiška opět potvrdil vzestupnou tendenci svých výsledků a dojel 4 pozice před Mackem. Ivu Kaštanovi získal 52. a Josef Macháček 64. příčku. Velmi zajímavá byla situace v kategorii automobilů – ze začátku vedl Carlos Sainz, pak však na 130. km lehce bloudil a do čela se dostal Stephane Peterhansel. Ten ovšem později musel opravovat spojku a ztratil 15 minut, takže se na první pozici vrátil Sainz. Tou dobou už dávno stál se na trati lídr celkového pořadí Giniel de Villiers, jemuž shořel motor. Na 325. navíc zůstal stát s závadou elektroniky i Sainz, u něhož na pomoc na půl hodiny zastavil týmový kolega Mark Miller. Sainz nakonec etapu dokončil, ale ztratil 7 hodin a klesl na 10. místo. Jezdci Volkswagenu, kteří byli po většinu soutěže suverénní, tedy vyklidili medailové pozice a nejúspěšnější z nich, Miller, je až šestý. Do čela soutěže se totiž mohly vyhouply dvě Mitsubishi řízené Stephanem Peterhanselem a Lucem Alphandem. V etapě zvítězil Jean – Louis Schlesser před Alphandem a Peterhanselem. Celkově se tak Schlesser posunul na čtvrtou pozici s minimální ztrátou na Nassera Al-Attiyaha. Miroslav Zapletal dojel 40. Wulfert van Ginkel poprvé v kariéře zvítězil v kategorii kamionů, až druhé místo zbylo na vedoucího Hanse Staceyho. Nejlepší výsledek ve své krátké kariéře si připsal Aleš Loprais, jenž obsadil třetí pozici. Tomáš Tomeček dojel šestý a André de Azevedo osmý, díky čemuž ztratil svoji celkovou čtvrtou pozici ve prospěch Lopraise.