Euro NCAP: Volvo V70

Volvo V70 získalo plných pět hvězdiček. Nárazové zkoušky se však neobešly bez komplikací.

Ochrana dospělých *****

Prostor pro cestující zůstal při nárazu stabilní. Sloupek řízení a volant se posunuly dopředu a udělaly tak víc místa pro hlavu a trup testovací figuríny. Její kolena a stehna byla dobře chráněna. To platí i pro různě veliké a různě usazené pasažéry. Při bočním nárazu dostalo Volvo V70 plný počet bodů. První náraz do sloupu ale provázely problémy: boční airbag se odpálil pozdě a auto bylo samozřejmě penalizováno. Automobilka tento problém vyřešila a pod podmínkou, že se tato úprava dostane do všech vozů (včetně již prodaných), se test opakoval. Přesto se opakoval stejný scénář: airbag se nestačil nafouknout včas.

 

Ochrana dětí ****

V70 dostalo plný počet bodů za ochranu 18měsíčního i tříletého dítěte. Airbag spolujezdce lze odpojit, což dovoluje umístit dětskou sedačku na místo předního spolujezdce. Ale varování ohledně odpojení airbagu není na první pohled zřetelné. Nedostatečně bylo také označeno umístění úchytů ISOFIX.

 

Ochrana chodců **

Nárazník dokázal dobře ochránit nohy chodců a hrana kapoty poskytla adekvátní ochranu hlavě dítěte. Dospělý chodec však bude mít problém s místem, kam při nárazu dopadne jeho hlava.

autoweb.cz

20.12.2007 7:53

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist