España Road Trip – Odjezd

Skupina motorkářů z okolí ze Slezska známá jako Dobrodruzi na Jawách se tak jako v minulých letech vydala se svými letitými stroji na průzkum Evropy.

Jak název expedice napovídá, cílem letošní cesty je Španělsko. Plánovaných 5085 km možná nezní jako obrovská dálka, ale vyrazit na takovéto dobrodružství s více než padesátiletými stroji již chce určitou dávku odhodlání. Kluci však mají s cestováním na strojích české historie vcelku letité zkušenosti.


Všechno to začalo v roce 2008, kdy se ve dvou vydali na cestu do Chorvatska na Jawách 550 a 555. Následující rok vyrazili opět ve dvou na „Pařezech“ do Monaka. V roce 2010 se skupina rozrostla o další dva členy na silnějších „fichtlech“ Jawa 20 – s cílem dojet na Ukrajinu. Rok na to se uskutečnil již dříve plánovaný výjezd do Bulharska – tentokrát již na modernějších Pionýrech Jawa 05 a Jawa 20.

Další výlet za hranice kluci podnikli v roce 2013, kdy se rozdělili na dvě skupiny. První vyrazila na větších Jawách 250 přes Itálii do Chorvatska, kde se setkala s tou druhou na pionýrech a společně docestovali zpět do Česka. Loňská expedice pak zavedla pětičlennou skupinu na více než tři tisíce dlouhou cestu na sever do Norska. Letošní España Road Trip začal po mírné změně plánů v sobotu ráno odjezdem od Stříbrného jezera v Opavě.

Tentokráte opět pětičlenná skupina vyrazila na čtyřech klasických Jawách 250 a jedné modernější třiapůlce. Podle posledních zpráv kluky během prvních dvou dnů cesta zavedla až do více než 900 km vzdáleného průsmyku Passo di Stelvio v Alpách na pomezí hranic Švýcarska, Rakouska a Itálie. Celou výpravu pro Vás budeme sledovat, zatím nám však zbývá jen popřát klukům hodně štěstí do dalších kilometrů.

text a foto: Martin Kusyn

27.7.2015 5:58

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist