Dofukování pneumatik je konec

Česká společnost vymyslela způsob, jak jednoduše regulovat tlak v pneumatikách. První licence na výrobu už je v rukou asijského producenta pneumatik.

Před každou jízdou bychom správně měli zkontrolovat několik zásadních věcí, včetně kontroly pneumatik. Ale ruku na srdce, děláte to opravdu pokaždé? Někdy s hrůzou zjistíte, kolik jste najeli na podhuštěné pneumatice a říkáte si jaký to asi mělo vliv na spotřebu.

DOPORUČUJEME: Na vlastní kůži : Jak se testují zimní pneumatiky

Právě o ideální tlak se postará nová technologie SIT (Self Inflating Tire), která funguje na principu peristaltické pumpy. Ta se už od nízkých rychlostí postará o optimální tlak v pneumatice, přičemž tlak dokáže regulovat buď mechanický, nebo elektronicky řízený ventil.

České společnosti Coda Development se podařilo prodat první licenci na výrobu asijskému výrobci pneumatik. U nás se zatím nejnovějších pneumatik nedočkáme, jsou určeny výhradně pro jižní Asii, ale cílem je samozřejmě expandovat na světové trhy. K tomu společnost hledá silného investora, který by pomohl celý projekt dotáhnout do konce.

25.9.2012 10:00| autor: Ondřej Lilling
Více o tématu: AsiepneumatikaSith

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist