Den otevřené dráhy na závodním okruhu v Brně už tuto neděli!

Sezona na Masarykově okruhu pomalu spěje do letošního finále, jako tradičně na podzim proběhnou volné jízdy pro veřejnost a my budeme u toho. Připojíte se?

Je toho opravdu hodně, co chceme napsat, tak pojďme pěkně popořadě. Nejdůležitější je datum, prosím poznamenejte si 25.10.2015, tedy tuto, poslední, říjnovou neděli, 9 až 17 hodin. Každý řidič, který si troufne, může při Dni otevřené dráhy vyrazit se svým autem přímo na závodní trať, každá jízda trvá 25 minut a startovné přijde na lidových 550 Kč. Důležité je napsat, že akce je vhodná je pro všechny typy osobních vozů, a že není nutné žádné speciální vybavení.


Když přeskočíme polední pauzu. bude dráha celý den otevřená pro všechny zájemce a nadšence sportovní jízdy, pouze na dva „sloty“ se flotila aut amatérských jezdců vymění za účastníky Penrite Classic Cupu, závodů unikátních klasických aut. Přeloženo do češtiny – dvakrát za den si dáme pauzu a zatímco budeme srkat kávu a ukusovat klobásu, mrkneme se na to, jak se o čas i pozice mezi sebou perou unikátní závodní stroje. Znalci už tuší, nicméně sluší se podotknout i pro méně zasvěcené, že se na dráze v závodě určitě objeví Stanislav Hajdušek a jeho Tatra 603-2 B5 Marathon, se kterou v šedesátých létech závodili Adolf Veřmiřovský a Hajduškův otec – také Stanislav. Neměl by chybět David Bečvář s Jaguarem XJS, se kterým letos jako první Čech vyhrál celkové hodnocení HistoCUPu, přijede tradičně Karel Kostroň s Fordem Capri a v zákulisí jde šeptanda o tom, že by mohla dorazit i replika Fordu GT40.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

Je tedy jisté, že se bude na co dívat, auta budou k vidění jak na dráze během závodu, tak samozřejmě i v boxech během celého dne a je-li řeč o „boxových“ aktivitách, tak tady se toho chystá skutečně hodně. Pro kompletní nabídku a harmonogram celého dne se podívejte na oficiální web okruhu, my uvedeme namátkou například možnost zdarma vyzkoušet kluznou plochu – pokud si myslíte, že dokážete váš vůz zvládnout ve smyku, tak není nad to ověřit si tuto myšlenku na cvičné kluzné ploše, před jízdou dostanete pár užitečných tipů od zkušených instruktorů.

Chcete si zazávodit? Pak je tady motokárová soutěž – na motokárové dráze Masarykova okruhu můžete celý den naplno závodit a zároveň soutěžit o atraktivní ceny, hlavní cenou je svezení v závodním vozu týmu Mičánek Motorsport. To stále není – ani zdaleka všechno – co říkáte na vyhlídkové jízdy po závodní trati? Jak říká oficiální komentář pořadatele, „netroufáte-li si na Masarykův okruh vlastním autem, pak je pro vás připravena komentovaná projížďka mikrobusem po obslužné komunikaci závodní dráhy. Okruh si tak prohlédnete z bezprostřední blízkosti a zároveň se dozvíte řadu zajímavostí o jeho historii i současnosti.“

Aktivita je zdarma, pokud byste chtěli řešit související finance a zdarma se můžete také mrknout na cestářské rodeo. V soutěži silničářů v ovládání sypačů se můžete těšit na napínavé souboje s časem na vytyčené dráze, kterou nejlepší řidiči musí bezchybně provést nákladní vůz osazený pluhem. Soutěž je posledním „tréninkem“ silničářů před ostrým nasazením v zimní sezoně. Pro veřejnost silničáři organizují jízdy sypačem, každý tak může na vlastní oči vidět, jak těžké je mnohatunový kolos ovládat.

A – zadarmo – také tady máme simulátor jízdy po Masarykově okruhu – virtuální jízdu po Masarykově okruhu si vychutnáte na simulátoru, který je pro vás k dispozici zdarma. Vyzkoušejte si speciál DTM nebo třeba rovnou formuli 1. A okruhové kino, o tom už jsme mluvili?!

Kromě toho dojde na možnost sednout jako spolujezdec do nějakého sportovního auta a v rámci taxi jízdy vyzkoušet a okusit pocit svižné jízdy na závodním okruhu. Poplatek za jízdu záleží na voze – jezdit se bude např. v Porsche 911, mrštným Lotusem Exige nebo exotickým britským sporťákem Ginetta, závodními speciály týmů Mičánek Motorsport, IP Racing a KT Motorsport.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

A to pořád ještě není všechno – závěrem ještě informace, že mimo taxi jízdy můžete sportovní auto na závodním okruhu i řídit, k dispozici bude Porsche Boxster pro všechny (s platným řidičákem a pár stovkami startovného), a harmonogram je velice jednoduchý – po krátké administrativní proceduře sednete za volant vozu s atmosférickým šestiválcem uloženým uprostřed a pohonem zadních kol, dáte si jedno seznamovací kolo a pak dvě ostré „rundy.“

Podtrženo, sečteno, tohle bude velká, opravdu velká akce, na které nebudeme chybět … ehm, málem bychom zapomněli, samozřejmě že nebudeme chybět a pokud máte zájem, najdete nás v boxech, kam můžete přijít na kus řeči nebo třeba omrknout auta, se kterými bychom měli brněnský okruh dorazit – jen tak z hlavy by to měla být nová škoda Octavia RS 230, nové Subaru Levorg, nová Mazda 6, nové BMW M4. Prostě s vámi moc rádi uzavřeme letošní sezonu!

Kompletní informace na Automotodrom Brno

19.10.2015 1:43| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist