ČT: Policie obvinila muže, který vyfotil nový Superb

Česká Televize uvedla, že Policie dopadla a obvinila muže, který prodal fotografie připravované Škody Superb bulvárnímu tisku.

Padly tak spekulace o tom, že Škoda možná „špionážní“ snímky vypouští sama, aby novému modelu zajistila větší publicitu.  Automobilka totiž hned po zveřejnění snímků podala trestní oznámení. Následně dopadený sedmadvacetiletý muž byl externím spolupracovníkem firmy Škoda a podílel se na vývoji nového Superbu. Díky tomu měl přístup prakticky po celém vývojovém areálu. Snímky vyfotil mobilním telefonem, k čemuž se údajně policii přiznal.

Škoda Superb II fotogalerie – vše co potřebujete vidět

škoda superb II 2 fotogalerie

Za porušení smlouvy o mlčenslivosti, kterou se škodovkou podepsal, mu teď hrozí trest až dva roky vězení. Možná si teď říká, že si deníkům Blesk a Aha! měl říct o víc, než jen pár desítek tisíc korun… Úniky fotografií připravovaných modelů nejsou časté, ale občas se stanou i těm největším automobilkám. S rozvojem moderních technologií a zejména miniaturních fotoaparátů a kamer zabudovaných do mobilů je pro automobilku téměř nemožné uhlídat, aby rozpracovaná auta nikdo nevyfotil. Jedinou možnou obranou tak zůstává smlouva o mlčenlivosti, respektive její důsledné vymáhání. Automobilka teď doufá, že trestní stíhání provinilce odradí další případné „špiony“.

Škoda Superb I fotogalerie – vše co potřebujete vidět

škoda superb I 1 fotogalerie

Honza Koubek

28.2.2007 11:23

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist