Chytré telefony a chytré aplikace pro řidiče, znáte je?

Jaké jsou ty nejlepší aplikace, které se svým Androidem nebo iPhonem využijete během cesty autem? Tady jsou naše tipy...

Dostali jste nový telefon, ale tak nějak nevíte, k čemu by vám mohl být v autě dobrý? Tohle je podle nás pět nejlepších aplikací, které za volantem užijete. Kromě krátkého popisu se dozvíte na kterou platformu je aplikace dostupná a kolik stojí.

Waze
Tak trochu jiná navigace. Tím nejcennějším je uživatelská základna, která je i v Česku docela početná. Každý, který má aplikaci spuštěnou, je zobrazen na mapě a jednoduchým kliknutím může všechny informovat o policejní hlídce, nehodě, nebo třeba dopravní zácpě. U té si mimochodem můžete nechat zobrazit i průměrnou rychlost aut, které tu projíždějí, což bere v potaz i navigace, takže vás vezme tou úplně nejrychlejší cestou. Nutno dodat, že to opravdu funguje, aplikace mi nabídla zkratku, kterou sám řadu let úspěšně jezdím.

iPhone – Ano (Zdarma) / Android – Ano (Zdarma)

Torque Pro
Ve spolupráci s OBD adaptérem ve vašem autě (koupíte přes internet za pár stovek) získáte dokonalý přehled o svém autě. Samozřejmě umí číst (i mazat) chyby řídící jednotky, největší síla ale vězí v několika domovských obrazovkách, na které si můžete umístit grafy, hodnoty nebo ručičky, které zobrazují vše, od teploty motoru, tlaku turbodmychadla nebo přetížení, až po teplotu nasávaného vzduchu.

iPhone – Ne / Android – Ano (88 Kč)
Zkušební verze – AnoČeská pojišťovna
Když už přijde na řadu nehoda, je rozhodně jednodušší sáhnout po telefonu, než hledat propisku a formulář. Obzvlášť v případě aplikace od České pojišťovny, která je do detailu vychytaná. Při prvním spuštění aplikace si předvyplníte údaje o vašem autě, abyste se na místě nemuseli zdržovat vyplňováním podrobností. Na místě už vlastně jen stačí označit poškozená místa automobilu (případně i toho druhého) a přiložit fotografie z místa nehody. Před samotným odesláním si ještě můžete objednat odtah nebo náhradní vozidlo a o zbytek už se postará operátor.

iPhone – Ano (Zdarma) / Android – Ano (Zdarma)

Ployd Black Box
Dokazovat vaši nevinu může být často běh na dlouhou trať. Pomoci vám v tom ale může „černá skříňka“, která kromě obrazu zaznamenává i pozici, rychlost a přetížení vašeho auta. S jednoduchou aplikací získáte v podstatě to samé, co nabízí samostatné produkty. Kvalita obrazu se pochopitelně odvíjí od rozlišení vaší kamery, délka záznamu je zase odvislá od kapacity paměťové karty s tím, že po jejím naplnění začne přepisovat nejstarší záznamy.

iPhone – Ano (4,99 $) / Android – Ano (80 Kč)
Zkušební verze – Ano

Pubtran
Občas prostě nemůžete jet autem a musíte se spolehnout na hromadnou dopravu. Díky téhle aplikaci se už neztratíte v nepřehledné změti neustále se měnících jízdních řádů a ani nebudete muset hledat tu nejbližší zastávku, protože vás aplikace lokalizuje a ukáže ty, co jsou poblíž. Funguje to nejen na většinu MHD v republice, ale i na vlaky a meziměstské autobusy. Třešničkou na dortu je, že si můžete skrze aplikaci zakoupit i jízdenku.

iPhone – Ano (Zdarma) / Android – Ano (Zdarma)

Je nějaká aplikace, kterou ve svém autě používáte, a na kterou jsme zapomněli? Dejte nám vědět v diskusi.

Ondřej Lilling

26.12.2012 9:00| autor: Ondřej Lilling

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist