Chrysler se nespojí s GM

Jednání obou firem uvízla na mrtvém bodě, společnosti se nespojí.

Vedení společnosti General Motors prohlásilo, že firma nebude dále pokračovat v jednáních ohledně spojení se s Chryslerem. GM k tomu vedl výsledek hospodaření Chrysleru za poslední čtvrtletí letošního roku.

Chrysler se tedy vrací zpět k jednání s koncernem Renault/Nissan, který prohlásil, že zájem o spolupráci z jeho strany trvá, ale pouze, pokud se bude jednat o sdílení platforem, motorů a součástek. Renault i Chrysler již dříve uvedli, že spojení obou gigantů v jeden celek nyní nepřichází v úvahu.

Další společností, kterou hodlá Chrysler oslovit, je Hyundai. Vedení korejské automobilky se rovněž rozhovorům nijak nebrání a již dříve uvedlo, že má pro Chrysler velice výhodnou nabídku. Hyundai má zájem na společném vývoji a výrobě modelů, které by pouze nosily odlišný znak na kapotě.

Pokud jednání s automobilkou Hyundai ztroskotají, Chrysler se hodlá obrátit na další zájemce. Několik automobilek a finančních skupin totiž projevilo zájem o koupi samostatných značek Jeep a Viper, které momentálně způsobují Chysleru značné problémy.

autoweb.cz

10.11.2008 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist