Chcete se za volantem bavit? Nekupujte si Ferrari

Jsou značky, za jejichž volantem můžete najít čiré potěšení. Britský výzkum však odhalil nejen ty chvályhodné, ale i ty, které řidičům k radosti nepřispěly.

Na úvod se hodí říci, že se výzkum týkal 2000 britských řidičů, u kterých zjišťoval radosti z řízení jejich auta. Přes 69 % respondentů odpovědělo, že jim řízení poskytuje i něco víc, než jen možnost svobodně se pohybovat. Pro 20 % řidičů je auto jen pouhým dopravním prostředkem, ve kterém nic pozitivnějšího nevidí.

Největší prožitek mají Britové z řízení vozů BMW, na 82 % majitelů si jeho řízení užívá. Roztočenou vrtuli následují majitelé vozů Aston Martin, který si vychutnává 78 % řidičů. Třetí místo obsazují, poněkud překvapivě, vozy Lexus se 78 %. Ve svém portfoliu ale japonská automobilka nemá jen samé hybridy, nezapomínejte, že Lexus vyrábí i osmiválcový sedan IS-F a kosmický supersport LFA, takže bronzová medaile dává smysl.Bramborové místo přísluší Seatu se 76 %, pátou příčku obsazuje Peugeot, který si užije 75 % jeho majitelů. V závěsu jsou řidiči Hondy a Renaultu, kterých se za volantem baví o procento méně. A s tím už se dostáváme do druhé poloviny, kde najdeme majitele Fordů. Přestože se Fordy díky svému podvozku obecně řadí mezi auta pro nadšené řidiče, za jeho volantem se baví jen 68 % z nich.

Na samém chvostu se umístily vozy Land Rover s 59 %. Ještě méně se bavili řidiči vozů Ferrari (57 %), poslední příčku obsadily vozy Volvo s pouhými 46 %.

Většině řidičů (62 %) vadí rostoucí náklady na provoz automobilu, jako je palivo nebo dálniční mýta. Mezi další faktory patří i dopravní zácpy (47 %) a v neposlední řadě i rostoucí množství všemožných dopravních omezení (18 %). To by i vysvětlovalo, proč si majitelé aut se vzpínajícím hřebcem tolik neužijí svůj supersport, když pořád tvrdnou v zácpě.

Zdroj: Pojišťovna AXA, Velká Británie

14.3.2013 3:00| autor: Ondřej Lilling

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist