Češi se půjčování aut nebojí

Ještě nedávno neměli Češi k půjčování aut blízko, dnes je již situace odlišná. K návštěvě autopůjčovny mají různé důvody – vozy na dovolenou, limuzíny na svatbu, dodávky a užitkové vozy. Na co si však dát pozor?

Zatímco ještě relativně nedávno neměli Češi k půjčování aut blízko, dnes je situace zcela odlišná. K návštěvě autopůjčovny je vedou různé důvody – nejvíce jeví zájem o prostorné vozy na dovolenou, luxusní limuzíny na svatbu a jiné nevšední události, ale také o dodávky a užitkové vozy. Pravdou je, že české autopůjčovny zvedají úroveň služeb a nabízí příjemné benefity. Pokud jste si však nikdy automobil nepůjčili, buďte obezřetní a dodržujte základní pravidla.

Jak poznat solidní autopůjčovnu?

Autopůjčovny samozřejmě nelze házet do jednoho pytle, ale přesto platí, že větší a zavedené firmy nabízí více než ty lokální. I v autopůjčovně rodinného charakteru sice můžete narazit na kombinaci výhodné ceny a kvalitních služeb, nicméně u renomované firmy, která v oboru působí po mnoho let, jsou šance vyšší.

Alfou a omegou je transparentní smlouva, ve které jsou ošetřeny všechny nestandardní situace. Zajímejte se o postup v případě nehody, odcizení nebo poškození automobilu. Solidní autopůjčovna vám v takových případech bez okolků poskytne náhradní automobil. Důležitá je také míra spoluúčasti na havarijním pojištění. U většiny pronajímatelů jde o 10 %, ale narazíte i na nižší spoluúčast.

Měli byste vědět také to, že základní cena za pronájem auta obvykle zahrnuje pouze jednoho řidiče. Způsobí-li nehodu nebo poškození osoba, která není uvedena ve smlouvě, autopůjčovna může požadovat úhradu v plné výši.

Online porovnání a blesková rezervace

Zdá se vám zapůjčení auta v půjčovně příliš komplikované? Opak je pravdou. Stačí, když si dáte pozor na výše uvedené skutečnosti. A využijete portál levnaautopujcovna.cz, který porovnává prověřené české i zahraniční autopůjčovny. Jednoduše nastavíte datum zapůjčení a navrácení vozidla, vyberete si vyhovující nabídku a provedete rezervaci. Jednodušší a rychlejší už to být nemůže.

16.1.2017 8:45

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist