Cena nafty a benzínu? Letos na dovolené v Evropě ušetříte!

Chystáte se na prázdninovou cestu autem? Pak je jisté, že s ohledem na loňské roky ušetříte za palivo, nicméně, s trochou nadsázky, se "vyplatí" jen spíše na východ než na sever.

Zpráva a statistika ÚAMK říká, že na Na dovolené natankujeme letos nejlevněji za poslední tři roky. Kolegové z klubu sestavili tabulku cen pohonných hmot v zahraničí a přidali i přehled cen Naturalu 95 a Nafty za poslední tři roky.

Jak si tedy vedeme ve srovnání s třiceti státy a opravdu je levněji? Máme zde přehled cen paliv nejen v EU. „V porovnání cen paliva s ostatními státy, se Česká republika umístila na krásném 8. místě. Za námi je třeba Slovensko, Chorvatsko nebo Rakousko. Suverénně nejlevněji řidiči natankují v Rusku, Srbsku a Bosně a Hercegovině, tam se cena pohybuje pod 30 Kč/l a v Rusku dokonce okolo 15 Kč/l. Zato nejdražší benzín natankujete v Norsku, kde cena přeskočila magickou hranici 50 Kč/l. Nafta je pak nejdražší nejen v Norsku, ale i ve Velké Británii,“ hodnotí tabulky Petr Vomáčka z ÚAMK. A jaký je výhled na léto 2015?

„Vzhledem k vývoji cen ropy a pohybu eura i dolaru k naší měně, očekáváme mírné zvýšení cen pohonných hmot pro letní měsíce tohoto roku. Ceny by se tak měly zvýšit o 50 haléřů až 1 korunu za jeden litr. I tak však budeme tankovat levněji než loni a v některých státech i předloni,“ říká Igor Sirota z ÚAMK. Ceny u nás i u našich evropských sousedů najdete v galerii v tabulkách, stejně tak i přehledné srovnání cen benzínu a nafty za poslední tři roky.

23.6.2015 8:00| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist