Budoucnost mobility se odehrává právě teď. Máte palčivé otázky? Ptejte se v nové poradně na Autoweb.cz

Autoweb.cz spouští novou rubriku věnovanou budoucnosti mobility. Trápí vás palčivé otázky ohledně způsobu, jakým se budeme přepravovat? Neváhejte se zeptat v poradně!
titulka-3-1100x618.jpg Zdroj: Hyundai

Věšteckou kouli ještě nikdo neobjevil. Co nám tedy přinese budoucnost je tak velkou neznámou a nezbývá nám, než si prostě počkat, co se stane a jak se svět vyvine. Předpovídání budoucnosti je velmi ambiciózní, to však neznamená, že bychom se o to na základě aktuálních trendů alespoň pokusit.

Právě procházíme obdobím, které si možná vyžádá velké změny nejen ve způsobu, jakým se po světě pohybujeme a přepravujeme, ale dost možná také zásadní změny v samotné společnosti. S tím se přirozeně pojí obavy z neznámého. Je ovšem třeba se obávat?

Elektromobilita je jedním z nejožehavějších témat v souvislosti s naší budoucností dopravy. Prakticky každý den slýcháme, jak musíme bojovat s globálními změnami klimatu a přizpůsobit tomu svoje chování, zejména způsob, jakým se přepravujeme. Znamená to tedy, že elektrický pohon bude tím jediným, co nás v budoucnu čeká?

Zmizí spalovací motory na smetišti dějin, nebo možnosti jejich technologického vývoje ještě nejsou zdaleka vyčerpané? Dojde vůbec někdy ropa a budeme tankovat benzin do klasických sportovních aut v lékárně na příděl, abychom si užili alespoň krátkou nedělní vyjížďku?

Kdy nás poprvé odveze autonomní vozidlo? Je vůbec možné, aby nás vozily robotické automobily zcela bez zásahu řidiče a budeme ochotni do nich vložit důvěru, že nás bezpečně dovezou tam, kam potřebujeme? Nebo jsou samořiditelná auta naprosto utopickou vizí, která se nikdy nemůže naplnit, protože to zkrátka není technicky možné?

Na všechny Vaše palčivé otázky budeme společně s experty na slovo vzaté odpovídat v naší nově založené poradně s názvem Budoucnost mobility. Zajímá-li vás cokoliv na téma budoucnosti naší mobility, neváhejte se zeptat.

Vstupte do poradny a zeptejte se

 

 

 

 

20.3.2020 11:05| autor: Autoweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist