Budeme na dálnicích jezdit jen 110 km/h?

Některé úseky rychlostních silnic by měly přejít do jiné kategorie a smělo by se na nich jezdit jen 110 km/h. Jiné zase povýší na dálnice.

Aspoň to tedy plánuje ministerstvo dopravy spolu s dalšími změnami na silnicích. Některé starší úseky rychlostních silnic by, aspoň podle informací ihned.cz, přešly do jiné kategorie a smělo by se na nich jezdit jen rychlostí 110 km/h, jde především o silnice stavěné podle „starých“ měřítek (například současné rychlostní silnice R4 a R7). Novější úseky rychlostních silnic by zase naopak povýšily na „dálnice druhé třídy“, smělo by se na nich nadále jezdit 130 km/h.

Čtěte také: Nejhorší mýty o pravidlech jízdy po dálnici

Ministerstvo chystá i další změny, především pak chce novým zákonem umožnit obcím zakázat například vjezd kamionů. Chce tím bojovat proti kamionům, které se vyhýbají placení mýtného na dálnicích. Zase nám to ale připomíná vytloukání klínu klínem… No nic.

DOPORUČUJEME: Řidiči, naučte se chápat šoféry kamionů

Server ihned.cz dále uvádí, že se vedle těchto změn počítá ještě s úpravou zákona o likvidaci autovraků. Včas vás budeme o všech změnách informovat.

6.11.2012 8:30| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist