Bude Ferrari Dino, nebo ne?

Před nějakým časem jsme v rubrice Tajné projekty psali o malém Ferrari a o tom, proč ho automobilka nehodlá vyrábět.

Citovali jsme Amadea Felisu a Massima Fumarolu, kteří možnost vývoje menšího Ferrari důrazně až kategoricky popřeli. Podle nich bude automobilka zvyšovat výrobu, ale expanze modelové řady je nepravděpodobná.

Ve svých projevech byli oba pánové natolik kategoričtí, že jim většina lidí uvěřila. Nakonec, modelová řada Ferrari je téměř dokonalá a je otázka, jestli by se její rozšíření směrem dolů vůbec firmě vyplatilo. Na druhou stranu, stačí se podívat na prodeje „levnějších“ modelů Porsche a je zjevné, že prostor na trhu je.

A stačí se podívat na silnice kolem Maranellské továrny a při troše štěstí natrefíte na důkaz, že to s tím kategorickým odmítáním nového modelu nebude tak horké. Byly totiž spatřeny prototypy zamaskované částmi karoserie F430. Upravené přední blatníky, odmontované panely před zadními koly, to všechno napovídá o úplně jiném systému chlazení, než má originální F430 a podle svědků mělo auto také úplně jiný zvuk – daleko jemnější, než ostrý osmiválec čtyřistatřicítky.

Přestože původní Dino bylo poháněné šestiválcem, od nového auta lze čekat motor V8, ovšem laděný na nějakých 400 koní. Odborníci se shodují na tom, že o kabát se pravděpodobně již tradičně postará Pininfarina, tentokrát ve spolupráci s bývalým šéfdesignerem Ferrari Frankem Stephensonem, a po verzi kupé zřejmě připraví i otevřený Spider.

Na rozdíl od našeho staršího designového náčrtku lze čekat jasnější náznaky současného tvarosloví značky, tedy příď lehce ve stylu Scaglietti a Fiorana.

Dalším z důkazů, že by mohlo jít o menší model Ferrari je několik BMW M6, Porsche 911 a Astonů V8 Vantage, které byly spatřeny na testovacích dráhách Ferrari. Právě ty by totiž byly přímými soupeři případného Dina.

Ferrari vývoj menšího auta stále kategoricky odmítá, ale jak se říká, není kouře bez ohně. Jestli plamínek skutečně vyšlehne, bychom mohli zjistit už v roce 2009.

Honza Koubek

6.11.2006 10:12

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist