BMW Z4M coupé od Hamanna

Zdá se vám nové emkové kupé moc nudné a příliš slabé? Hamann k tomu má co říct.

Estetické cítění má každý člověk jiné. Díky tomu je taky na světě tak pestro. Designové výtvory bývalého šéfdesignera BMW Chrise Bangla si svou kontroverzí získaly spoustu příznivců, ale i odpůrců.

Otázka je, jestli se dá přidanými spoilery a prahy vylepšit něco, co se mi od začátku nelíbí. Teď osobně nepíšu za sebe, protože Z4 Coupé se mi naopak líbí. Hamann se ale přesto rozhodl, že ho trochu „vylepší“. No dobrá, jestli se to po estetické stránce povedlo, či nikoliv, to nechám na každém z vás. Hamann nicméně tvrdí, že všechny prvky jeho bodykitu mají blahodárné účinky na aerodynamiku vozu.

Kromě toho ovšem Hamann nabízí i dodatečnou úpravu motoru. V první fázi zmizí z řídící jednotky omezovač, takže maximální rychlost stoupne z 250 na 273 km/h. Komu by se tohle číslo zdálo nehezky nezaokrouhlené, může si objednat další ladění ECU, které vyústí ve zvýšení výkonu o 15 koní a točivého momentu o 20 Nm. Maximální rychlost pak stoupne na 275 km/h.

BMW Z4 velká fotogalerie

BMW Z4 fotogalerie

V nabídce najdete nerezový výfukový systém, pokud by se vám snad řev originálního emkového zdál jako příliš mírný. Můžete ho mít i se speciálním napojením na motor a sportovními kovovými katalyzátory.

Pro vylepšení sportovních jízdních vlastností se vyplatí sáhnout po příčné vzpěře do motorového prostoru a zvolit snížení podvozku o 25 mm. A protože kola dělají auto, nabízí Hamann i dva nové designy litých disků: několikadílný ráfek PG3 i jednodílný Anniversary I jsou k dispozici v rozměru 19 a 20 palců. Do interiéru si pochopitelně můžete objednat širokou řadu sportovních doplňků, včetně těch z populárního karbonu.

Pokud teď kroutíte hlavou a divíte se, proč si někdo touží pokazit poměrně čistý design tím, že na auto navěsí spoustu různých křídel, podívejte se na to takhle: u Hamanna vám na karoserii případně nemusejí ani sáhnout. Jen vyladí ECU, odstraní omezovač, sníží podvozek a namontují výztuhu – a máte subtilní a funkčně upravené auto… Jenže na druhou stranu, spousta zákazníků bude chtít, aby ostatní jejich Hamanna poznali na první pohled. Každému, co jeho jest!

Honza Koubek

23.10.2006 10:47

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist