BMW M4 Cabrio zakázáno ve Velké Británii kvůli společensky nezodpovědné jízdě

Kde jinde máte jezdit rychle a bokem než na závodním okruhu? Ve Velké Británii evidentně nemůžete ani to, alespoň pokud jízdu hodláte prezentovat v televizní reklamě.

Poslední dobou to jde s televizními reklamami z kopce. Přibývají ty vyloženě přihlouplé plné prázdných frází a o nějakém driftování si můžeme nechat jenom zdát. Když už se totiž natočí něco přesně podle gusta automobilových fanoušků, tak to zase zatrhnou mravokárci.

To je přesně případ i nového BMW M4 Cabrio a reklamy ve Velké Británii, kde musela být z vysílání stažena kvůli tomu, že ukazuje „společensky nezodpovědné“ chování a „nabádá k nebezpečnému řízení“.

Přitom se všechny nepatřičnosti odehrávají na závodním okruhu, na místě, kde by se tak mělo dít především. Regulačnímu úřadu však vadí to, že je jen velmi těžko rozeznatelné, ve kterém prostředí se některé scény zrovna odehrávají – zda na okruhu, nebo na silnicích.


20.10.2014 7:55| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist