změření rychlosti

Dobrý den pane doktore,rád bych se zeptal – automatickým systémem mi změřili v Praze vyšší rychlost. Dostal jsem obligátní dopis z Magistrátu, že mám zaplatit 600 Kč nebo udat řidiče. V poučení mě informovali, že pokud nahlásím jiného řidiče, budou pokračovat v šetření přestupku. Pokud ovšem do 60 dnů nezjistí skutečnosti, aby mohli zahájit řízení proti mnou označené osobě, věc odloží a zahájí řízení o správním deliktu proti provozovateli vozidla.
Když napíšu nějakého cizince (Rusko, Čína) – on se jim neozve, nedohledají ho, 1) mohou potom trestat provozovatele a jak? 2)jakou mám jistotu, že skutečně se budou snažit někoho dohledat a kontaktovat, vždyť jednodušší cesta je nic nedělat, počkat 60 dnů a na jistotu trestat provozovatele, protože jen vinný už od začátku. Dá se proti tomu bránit? Děkuji P.K.

Odpověď

ad 1) Neměli by, ale už jsem viděl, že to zkusili.

ad 2) Tím, že budou 60 dní čekat, si podle právní úpravy nepomůžou (ačkoliv tvrdí opak). Pokud se ho nepokusí kontaktovat, tak po provozovateli jít nemohou.

15.1.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist