Zdravím redakci,po všech těch, jistě pro

Zdravím redakci,po všech těch, jistě pro mnohé užitečných, dotazech jaké auto koupit chci jen malinko odbočit a zeptat se vás na váš názor na různé asistenty (parkovací, lane assist či aktivní tempomat apod.), které se nyní v moderních vozech začínají pomalu ale jistě usídlovat… Myslíte si, že je to správná cesta a nebo nevyhnutelná budoucnost, ktérá je stále blíže scifi filmům, kde lidé už auta neřídí. Jak to asi bude vypadat za 10 let? Dostanu za příplatek asistenta na předjíždění?P.S. už tady dlouho nebylo na testování nějaké BMW a o Audi ani nemluvě (taková A5 3,2 FSI by mě docela zajímala…a nejen mě) A co ůbec předchází tomu, než se k vám do redakce dostaně nějaký vůz na testování?

Odpověď

Pokud patříte k odpůrcům této "užitečné" techniky, asi se s tím budete muset smířit. Za nějakých deset let už to bude ve všech autech standardem a brzy přibudou další systémy, třeba i vámi zmíněný asistent předjíždění. Dnešní doba nepřeje řidičsky zajímavým autům a úředníci by byli nejraději, kdybychom se sunuly z bodu A do bodu B pokud možno všichni stejnou rychlostí ve stejných rozestupech a pod dohledem kamer a radarů.Můj názor je takový, že pokud někdo patří k nezkušeným řidičům, kteří neumí vnímat dění okolo sebe a neumí koukat do zrcátek (a takových lidí je okolo nás hodně), jistě mu pomůžou podobné systémy předejít hloupé nehodě. Ale třeba věci jako tempomat nebo parkovací assistent jsou užitečnými pomocníky. Samozřejmě bych nechtěl nic, co by mi proti vůli kroutilo volantem a mačkalo pedály, což nyní představil Nissan.Naštěstí existuje možnost pořídit si starší auto, které podobnými výdobytky nedisponuje. Co třeba BMW M3 (E30)? Tam vás rozhodně nic takového otravovat nebude.O dostupnosti testovací modelů Audi už jsme se zmiňovali několikrát. Naše redakce nepatří z určitých důvodů mezi vyvolené a tak Audi necítí potřebu prezentovat své modely zkrze ní ale například zkrze mnohem loajálnější konkurenci. Ale pokud seženete někoho, kdo nám půjčí na videotest třeba Audi R8, budeme vám a jemu blahořečit.

15.8.2008 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist