Zastavení vozidla

Vážený pane doktore, dá se zastavení vozidla ve smyslu § 2 písm. c) zák. č. 361/200 sb. – „zastavit vozidlo znamená přerušit jízdu z důvodu nezávislého na vůli řidiče“ aplikovat na rozsvícenou kontrolku mazání? Vozidlo je sice ještě pojízdné, ale hrozí...

Diskuze

5 komentářů

  Kumi

  zastavením nezávislým na vůli řidiče klidně může být náhlé vyzvánění telefonu, žejo. Copak je moje vůle, že mi volá drahá polovička a za jízdy telefonovat nesmím? Kdo má pak doma poslouchat ten štěkot, že mi nemohla říct, abych koupil něco na večeři.

  DP

  Pobavilo:), ale… Mám to tedy chápat tak, že byste jel tedy po ráfcích třeba 20 km, dokud byste nenašel parkoviště nebo nedojel do obce?

  Zákon o provozu na pozemních komunikacích § 27
  (4) Na silnicích I. třídy a za snížené viditelnosti i na silnicích II. a III. třídy 1) je mimo obec zakázáno zastavení a stání jinde než na místech označených dopravní značkou jako parkoviště.

  Kumi

  Já bych oba ty případy viděl na krajní nouzi. Často se však „zapomíná“ na trojúhelník za vozem. Zapnout směrovky a tvrdit, že mám poruchu, to nestačí. Pokud policajt vidí prázdné kolo či kontrolku mazání, musel by to být opravdový zamindrákovaný blb, aby něco řešil.

  DP

  Vycházím z dotazu vedle, protože mám pocit, že se jedná o tu stejnou situaci. Řidič zastavil vozidlo u krajnice, protože se mu rozsvítila kontrolka a než vylezl z vozu, stál u jeho okénka strážník. Tzn. že řidič neměl ani možnost vystoupit a zabezpečit vozidlo trojúhelníkem. To je ale má domněnka. Stát se může cokoliv a není zde vůbec nepravděpodobné, že by strážník mohl být blb:)

  m

  Kdyby se mi opravdu rozsvítil olej a hned u mě byl strážník, vysvětlím mu situaci, obléknu si výstražnou vestu, umístím za auto trojúhelník, zavolám odtah a pak můžeme s policistou besedovat dokud nepřijede odtahovka. Pokutu bych v žádném případě neplatil.

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist