Záruka vs. leasing. opakovaně

Záruka vs. leasing. Dobrý den pane doktore. Opakovaně jste ve svých odpovědích zdůrazňoval, že „bezpodmínečná“ dvouletá záruka se nevztahuje na vozidla pořízená na leasing. Včera jsem si na leasing koupil nový motocykl. Při registraci budu jako vlastníka uvádět leasingovku a jako provozovatele sebe, nicméně faktura je vystavena na moje jméno, v servisní knížce jsem uveden jako majitel já a mám od leasingovky „Prohlášení vlastníka“, týkající se evidence vozidel, kde se uvádí: „Společnost (leasingovka) prohlašuje, že na základě smlouvy o zajišťovacím převodu vlastnického práva uzavřené mezi Společností a Klientem (mnou), na základě které Klient převedl vlastnické právo k vozidlu na Společnost je Společnost vlastníkem vozidla“. Nemám žádné právní vzdělání, ale logika praví, že abych mohl převést vlastnická práva, musel jsem být alespoň vteřinu vlastníkem já a tedy obchod proběhl mezi prodejcem a mnou. Souhlasil byste s tímto výkladem? Očekávám problémy se zárukou a záručními podmínkami, proto by mne zajímalo, zda v tomto případě byl obchod uzavřen podle občanského, nebo podle obchodního práva. Bude-li potřeba, mohu dokumenty poslat mailem. Děkuji za Vaši odpověď, Martin Mrázek.

Odpověď

To bych souhlasil, ale na základě jakého dokumentu jste se stal vlastníkem toho vozidla? Uzavřel jste kupní smlouvu s prodávajícím?

7.5.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist