Vzhledem k tomu, že mne zaujaly

Dobrý den,vzhledem k tomu, že mne zaujaly Vaše stránky, pak i pár rad, i já bych ráda využila Vašich znalostí a ráda se zeptala na jednu otázku: Jako většina žen nerada jezdím v noci a mám pocit, že obyč.světla málo svítí, dají se bez problémů namontovat do auta xenony? Jedná se o Santa Fe (04), Ford Mondeo(02)? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Podobných dotazů chodí docela dost... Oblíbené xenony samozřejmě dodatečně namontovat jdou, ale je to poměrně složitý zásah do konstrukce, který může provádět pouze certifikovaný odborník. A z toho vyplývá jediné: bude to velmi drahé. Nechci tady jmenovat jednotlivé firmy, abych nebyl obviněn z podjatosti, takže otevřte internet a hledejte.Ještě mě tento dotaz přivádí k jedné myšlence, nebo spíše úvaze. Poslední dobou se neustále mluví o snižování nehodovosti a vynakládají se nemalé prostředky z našich daní na špatných místech. Co třeba místo sto padesáti milionů za přehnané televizní spoty, které ničemu nepomůžou, investovat těch 150 000 000 korun do bílé reflexní barvy a natřít s ní krajnice silnic první, druhé a třetí třídy? Uvidíte, jak se pak nehodovost sníží a lidé nebudou mít problémy najít v noci cestu.

3.12.2008 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist