Vyřazení vozidla

Dobrý den, mám dotaz ohledně vyřazení starého vozidla z registru silničních vozidel. Automobil bych po splnění všech podmínek rád přihlásil do registru historických vozidel, proto nemůžu předložit doklad o ekologické likvidaci. Existuje nějaká možnost jak vyřadit vozidlo z registru bez ekologické likvidace? Dále jsem se chtěl zeptat jak je to s kanceláří pojistitelů? V současné době mám sjednáno povinné ručení, přestože auto stojí v dílně a nikdy nevyjelo. Mám ho uzavřené od data na kupní smlouvě. Nicméně předchozí majitel již nežije a na adrese trvalého bydliště je pouze zřícenina domu. Já zatím nejsem uveden v registru silničních vozidel jako majitel. Mám pouze cár papíru nazvaný kupní smlouva, který úřad akceptuje a na jeho základě ze mě udělají majitele. Jediné čeho se bojím je kancelář pojistitelů. Po kom bude kancelář vymáhat příspěvek, nebo jak bude postupovat, když se jí nepodaří kontaktovat osobu zapsanou v registru?

Odpověď

Viz článek na toto téma v sekci Právní poradna.

http://www.autoweb.cz/pravni-poradna-bezplatna/trvale-vyrazeni-vozidla/16024

Povinnost platit pojistné má vlastník. Jakmile se ČKP dozví, že jste vlastník, tak po Vás bude požadovat sjednání pojištění, resp. placení pokuty, když ho nesjednáte a nebudete platit.

29.1.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist