Vlastnim řidičský průkaz skupin b,c,t

vlastnim řidičský průkaz skupin B,C,T z prosince 1996, tento podzim končí jeho platnost, budu si ho obnovovat. Jalké skupiny mi budou vystaveny?Dale se chci zeptat, jestli smím táhnout přívěsný vozík za vozidlem do 750kg když nemám skupinu E ?

Odpověď

Ale řidičským průkazům z roku 1996 letos platnost nekončí.    (2) Řidičská oprávnění udělená na základě předpisů platných po 1. červenci 1964 platí po nabytí účinnosti zákona v tomto rozsahu:a) řidičské oprávnění skupiny A opravňuje k řízení motorových vozidel zařazených do řidičských oprávnění skupin A, AM a podskupiny A1, b) řidičské oprávnění skupiny B opravňuje k řízení motorových vozidel zařazených do řidičských oprávnění skupin B, AM a podskupiny B1 a podskupiny A1 s omezením do 50 cm3, c) řidičské oprávnění skupiny C opravňuje k řízení motorových vozidel zařazených do řidičských oprávnění skupin AM, B, C, T a podskupin B1, C1 a podskupiny A1 s omezením do 50 cm3, ...i) řidičské oprávnění skupiny T opravňuje k řízení motorových vozidel zařazených do řidičských oprávnění skupin T a AM a podskupiny A1 s omezením do 50 cm3.K Vašemu druhému dotazu odkazuji do sekce Právní poradna, kde je o skupinách ŘP článek.

6.7.2006 7:22

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist