Vedu spor s čkp o (ne)povinnost

Vážený pane doktore, vedu spor s čkp o (ne)povinnost zaplatit do GF poplatek za nepojištěné vozidlo. Předmětné vozidlo stálo po dobu nepojištění v garáži na veřejně nepřístupném místě. Na základě tohoto faktu jsem odeslal ve stanovené 30-ti denní lhůtě čestné prohlášení čkp doporučeným dopisem, který popisuje výše uvedenou skutečnost. Prohlášení bylo zamítnuto jako neakceptovatelné. Po zhruba dvou měsících jsem doplnil toto prohlášení svědeckou výpovědí mého známého (opět doporučený dopis na adresu čkp). Zajímalo by mne, zda v případném soudním sporu obstojí moje čestné prohlášení ( pochopitelně se svědeckou výpovědí v můj prospěch), nebo mne čkp „vyšachuje“ hned v prvním kole poukazem na skutečnost ….a teď cituji ze znění zákona „““““ Povinnost uhradit příspěvek nevzniká, pokud je ve lhůtě podle věty první Kanceláři prokázáno, že vozidlo nebylo provozováno v rozporu s tímto zákonem““““““. Je tedy čestné prohlášení z hlediska právního zřetelehodné. Tedy prokázal jsem nebo jsem neprokázal, že jsem neprovozoval? Nerad bych ztroskotal na výkladu pojmu „prokázáno“, tím spíše, že věcně vozidlo skutečně nebylo provozováno. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Jak se k tomu postaví soud, nelze dopředu odhadnout, ale některé skutečnosti se čestným prohlášením prokazují, takže by to soud vzít mohl. To ale záleží na posouzení konkrétním soudem.

31.1.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist