Ve městě se změnilo dopravní značení,

Dobrý den,ve městě se změnilo dopravní značení, jedná se o novou plnou čáru oddělující jízdní pruhy (pouze 2 pruhy – vždy jeden pro každý směr).Mohu odbočit vlevo ke garáži přes plnou čáru?. Garáž je umístěna cca 8 m od komunikace v obytném domě a před domem je asfaltová plocha až ke komunikaci.Děkuji Bárta.

Odpověď

"Podélná čára souvislá" (č. V 1a), "Dvojitá podélná čára souvislá" (č. V 1b); jsou-li značkou č. V 1a nebo značkou č. V 1b odděleny jízdní pruhy s protisměrným provozem, musí řidič jet vpravo od této značky; značku č. V 1a je zakázáno přejíždět nebo ji nákladem přesahovat, pokud to není nutné k objíždění, odbočování na místo ležící mimo pozemní komunikaci nebo vjíždění na pozemní komunikaci z místa ležícího mimo pozemní komunikaci; značky č. V 1a se na stezce pro chodce a cyklisty označené značkou č. C 10a rovněž užívá pro oddělení pruhu pro chodce a pruhu pro cyklisty; značku č. V 1b je zakázáno přejíždět nebo ji nákladem přesahovat, pokud to není nutné k objíždění,Pokud jste tedy na takové místo odbočoval, tak jí přejet smíte.

1.2.2007 10:07

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist