V rámci lékařského vyšetření podle §

Dobrý den,v rámci lékařského vyšetření podle § 87 z.č. 361/2000 Sb., Zákon o silničním provozu jsem byl závodní lékařkou poslán na vyšetření zraku. Za toto vyšetření jsem zaplatil 160,- Kč. Zaměstnavatel mi odmítl toto vyšetření uhradit, jelikož prý zaměstnavatel hradí náklady spojené pouze s pravidelnou lékařskou prohlídkou, spočívající v rozsahu působnosti závodní lékařky. Další specializovaná vyšetření (např. opthalmologie) údajně nepodléhají povinnosti úhrady ze strany zaměstnavatele. Já se ovšem domnívám, že veškerá vyšetření prováděná při pravidelné prohlídce, mimo vyšetření podle § 87a zákona, hradí i nadále zaměstnavatel.Děkuji za odpověď.

Odpověď

U lékařských vyšetření a jejich hrazení platí tato pravidla: 1) Buď zákon stanoví, že to hradí řidič, pak to hradí řidič.2) Nebo zákon stanoví, že to hradí zaměstnavatel, tak to hradí zaměstnavatel.3) Anebo zákon nestanoví nic a pak to záleží na dohodě obou stran.

15.2.2007 9:50

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist