Tři dotazy k domnělému přestupku

dobrý den pane kolego, díky úvodem za vaši super práci na autowebu, mám s Vámi možnost čas od času řešit i pracovní věci, nicméně dotaz raději položím přes poradnu autowebu 🙂

Mám za sebou během dvou týdnů dvě zastavení policisty, jedno za překročení rychlosti mimo obec (zaplatil jsem, do 20 km/h, 2 body), druhé sobotní v obci městskou policií za 61 km/h. Protože paní policistka byla suverénně přesvědčena o své pravdě a nemínila se mnou diskutovat, nediskutoval jsem také a odmítnul pokutu, vyjádření i podpis. A zkusím správní řízení. Chtěl jsem se v té souvislosti zeptat:

1) ovlivňuje nějak správní řízení skutečnost, že trvalé bydliště mám na ohlašovně úřadu města? Doručuje se i na ohlašovnu?

2) Je standardní, že policista nepředloží na místě fotografii s důkazem vyšší než povolené rychlosti s tím, že mě pošle o půl kilometru dál k druhému policejnímu autu, které měří rychlost? V tu chvíli, kdy mám platit pokutu totiž nemám o svém přestupku jiný důkaz, než tvrzení policisty, který mě zastavil.

3) Domnělý přestupek se stal ve městě vzdáleném 180 km od mého bydliště, je nutné v každém případě se na předvolání dostavit dle požadVku úřadu? Ve vztahu k zaměstnavateli, je na takový „výlet“ čerpat dovolenou či zaměstnavatel musí zaměstnance uvolnit?

Díky a ať se Vám daří.

Odpověď

ad 1) Co je to ta „ohlašovna“?

 

ad 2) Stává se to. Jedno stanoviště bývá tzv. likvidační, tzn. tam se to projednává, ale místo měření může být i jinde.

 

ad 3) Ano, to je. Zaměstnavatel má povinnost uvolnit.

31.10.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist