Svezli jste se někdy v závodních

Svezli jste se někdy v závodních speciálech? V jakých?Máte zkušenosti s nějakými českými okruhy? Můžete nám stručně shrnout přednosti či mínusy českých okruhů ?

Odpověď

Nevím, co ještě spadá do kategorie závodní speciál. Váš dotaz si tedy s dovolením vyložím tak, že se ptáte na auta, která jsou nějak přizpůsobena pro účast v organizovaných motoristických soutěžích. Do téhle kategorie určitě spadá Mazda RX-8 pro šampionát Formula Woman, se kterou jsem objel několik kol na Brands Hatch v roce 2004; výborná Škoda Fabia otce a syna Krejsových, v níž jsem absolvoval dva závody do vrchu v roce 2005; nebo vytrvalostní BMW M3 Roberta Šenkýře, který mě do ní pustil na brněnském okruhu. (Během prvního stintu jsem mu díky své debilitě málem oddělal převodovku, ale auto i Robert to vzali s překvapivým nadhledem:-).) Také si vzpomínám na Mini Challenge – s tím jsem měl čest v Misanu.Pokud jde o závodní auta, v nichž jsem byl svezen, ale neřídil jsem, vybavuje se mi Škoda Octavia WRC Jirky Wolfa. Ale největší peklo stejně bylo, když mě svezl Walter Röhrl v sériovém Porsche 997 Turbo. Bylo to ve Španělsku, na uzavřené horské silnici, a dodnes si nejsem jistý, jestli se mi to jenom nezdálo.Ke druhé části Vaší otázky: každý z nás má za sebou několik málo kol v Mostě, Brně i na Sosnové. Hlavním minusem obou velkých autodromů je zejména to, že jejich provozovatelé zvysoka kašlou na program jízd pro veřejnost. Přitom to nemůže být špatný byznys, vždyť v Německu a ještě více v Británii jsou veřejné okruhové dny vcelku rozšířená zábava.

16.1.2008 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist