Stání v křižovatce

Vážený pane doktore, především chci popřát Vám i čtenářům Poradny hodně zdraví a pevné nervy v novém roce.
Čerstvě jsem narazil na aktivitu MP, prosím o názor. Vozidlo zaparkovalo na kraji jednosměrky, odbočující kolmo z jiné ulice, není označeno hlavní/křižovatka. Zadek auta přesahoval do oblouku konce chodníku podél ulice. Při příchodu k vozidlu číhala MP – odmítl jsem předložit mimo OP malý techničák – ukládal jsem do vozidla tašku, tedy že nejsem řidič. Oni že počkají, že je odtah na cestě. Tak jsem rezignoval, dal jim malý TP. Na dotaz jestli jsem řídil, jsem řekl že nikoliv. Sepsali zřejmě záznam, vrátili doklady a já odfičel. Očekávám následující děj – obešlou provozovatele vozidla ( manželka ), ten napráší mne. Já při předvolání k podání vysvětlení využiji svého práva podat vysvětlení. Nebudou mít pokazatelného pachatele a správní delikt nemohou přišít, neboť provozovatel splnil svou povinnost. To by mohl být stav k odložení/ukončení ? Děkuji za Váš názor.
S pozdravem JS

Odpověď

Když manželka „napráší“ jako řidiče Vás, tak pachatele mít budou, i když nebudete vypovídat, protože jako řidiče identifikovala Vás.

8.1.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist