Stal se mi podobný případ jako

Stal se mi podobný případ jako popisujete včlánku o zavinění nehody řidičem jedoucím po hlavní silnici rychlostí vyšší, než je předepsaná. Odnesla jsem to já jako jednoznačný viník pokutou 5000,- Kč a nebylo vůbec přihlíženo k rychlosti vozidla na hlavní silnici (brzdná dráha), stavu vozidla, nebyla provedena ani zkouška na alkohol. Byla to moje první nehoda, proto jsem o šetření nehod měla zřejmě zkreslené představy.Vyšetřující byl značně otrávený a vůbec neměl zájem se nějakými „detaily“ zabívat. Lze se nějakým způsobem odvolat proti rozhodnutí určení viny při způsobené dopr. nehodě? Pro tento případ je již pozdě, neb je již určitě uzavřen, pokuta zúčtovaná atd. Nehoda se stala v listopadu 2005. Svou vinu nepopírám, jen se necítím jako jednoznačný viník, i mé děti, které byly přítomny cítily nespravedlnost. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Pokud jste zaplatila pokuta na místě, je věc skončená. Pokud je rozhodnutí rovněž v právní moci a pokud se nejednalo o rozhodnutí v blokovém řízení, lze podat správní žalobu do dvou měsíců od nabytí právní moci. Pokud tato lhůta ještě neuplynula, lze doporučit obrátit se na advokáta, aby ve světle v mém článku uvedeného rozhodnutí zhodnotil vyhlídky na úspěch v takové žalobě.

8.2.2006 9:42

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist