Rychlost

Vážený pane doktore, chtěl jsem se Vás zeptat na Váš názor na následující problém. V dubnu letošního roku jsem byl změřen automatizovaným kamerovým systémem v Praze a přišlo nám do datovky, že byla vozidlem, registrovaným na firmu překročena rychlost. Bohužel tam nebylo uvedeno o kolik. Měli jsme se k tomu vyjádřit, což jsme učinili a ve svém vyjádření jsme uvedli, že vozidlo řídil cizinec u něhož jsme uvedli jeho iniciály. Bohužel jsem tam musel napsat své jméno do kolonky odpovědná osoba a podepsat to. Policie mi následně poslala na dodejku výzvu k podání vysvětlení, kterou jsem si převzal s uvedeným datem, kdy se mám dostavit k podání vysvětlení. Já jsem v tento termín zrovna nemohl z důvodu zahraniční cesty, takže moje sekretářka tam volala s prosbou o nový termín a mezi řečí se zeptala, zda-li bychom nemohli tento problém vyřešit na úrovni provozovatele vozidla. Bylo jí řečeno, že ne, poněvadž je zřejmé, že jsem vozidlo řídil já, což si porovnali s fotkou z nějaké databáze.Nemám problém s tím zaplatit pokutu(i když jsou to loupežníci a s tímto výběrem peněz se neztotožňuji) ale poněvadž nevím o kolik byla překročena rychlost, nechci se vystavovat riziku, že přijdu o řidičák. Ve firmě jsem jednatelem. Zajímalo by mě, jak byste v dané situaci postupoval?
Děkuji Petr.

Odpověď

Nevěřil bych jim ani slovo o tom, že si fotku někde s něčím porovnali. Pokud vyzvali k podání vysvětlení Vás osobně, nikoli tedy jako zástupce provozovatele, nikam bych nechodil a poslal jim dopis, že využíváte svého práva nevypovídat.

11.10.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist