řídil jsem vozidlo ve kterém byly

Dobrý den,řídil jsem vozidlo ve kterém byly instalovény nehomologované xenonový výbojky. Policistovi jsem na jeho žádost otevřel kapotu, kde mi policista ukázal prstem na krabičku kterou označil za vyosokanpěťové trafo. Dále argumentoval použitím vysokopapěťového kabelu. (Který mimo jiné vypadá na první pohled stejně jako kterékoliv jiný kabel v motorovém prostoru) Dále mne upozornil, že by mi mohl zakázat pokračovat v jízdě neboť vozidlo není způsobilé provozu.Zajímá mne však, na základě čeho může policista určit, že mám ve vozidle opravdu instalovány xenonové výbojky. Co kdybych policistovi rezolutně tvrdil, že se o xenonové výbojky nejedná, že se jedná o klasické žárovky. Co by v tomto případě mohl policista dělat?Má policista možnost na základě něčeho (sériové číslo)jednoznačně identifikovat xenonovou HID výbojku? Může mi přikázat demontovat světlomet? Osobně bych úkon identifikace a xenonové výbojky očekával spíše od kvalifikovaného pracovníka STK než-li od policisty na základě černé plastové krabičky.Předem děkuji.

Odpověď

Policista by zadokumentoval stav z místa přestupku a postoupil by to do správního řízení, kde by úřad jistě navrhnul nějaké technické zkoumání a bylo by to.

6.2.2010 9:19

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist