rezervní kolo

Dobrý den, na stránkách ministerstva dopravy jsem našel stanovisko Škody auto a.s. k povinnosti mít či nemít ve voze rezervní kolo které zní takto:

Možnost nahrazení náhradního kola sadou na opravu pneumatik: u vozidel ŠKODA řady 105 až 135 a starších z technického hlediska nesouhlasíme s vyjmutím náhradního kola a jeho nahrazením sadou na opravu pneumatik. U vozidel řady ŠKODA Favorit, Felicia, Fabia I, Superb I z technického hlediska nedoporučujeme (nejedná se o nesouhlas) vyjmutí náhradního kola a jeho nahrazením sadou na opravu pneumatik.
U vozidel řady ŠKODA Citigo, Felicia, Fabia II, Fabia III, Octavia, Rapid, Roomster, Superb II, Yeti je možné vyjmout náhradní kolo za podmínky jeho nahrazení originální ŠKODA sadou na opravu pneumatik včetně vyplňovacího, upevňovacího popř. dalších dílů.

Mě se jedná o škodu felicia, jak si mám toto stanovisko správně vyložit? U felicie nedoporučujete vyjmutí náhradního kola a jeho nahrazením sadou na opravu pneumatik ale o nesouhlas se nejedná.

Dále se v tom stanovisku píše, že u felicie je možné vyjmout náhradní kolo za podmínky jeho nahrazení originální ŠKODA sadou na opravu pneumatik včetně vyplňovacího, upevňovacího popř. dalších dílů.

Má otázka zní:
Jak tomu mám rozumět, je tedy možné felicii provozovat i bez rezervního kola pokud rezervní kolo nahradím onou sadou na opravu pneu. ?

A jaký je postup při technické prohlídce na stanici technické kontroly co se týče výše zmíněné problematiky?
Musí mi na STK uznat u felicie onu sadu na opravu pneu a rezervní kolo mít nemusím nebo záleží na uvážení jednotlivé STK?
Jinými slovy: bude mi vozidlo na STK schváleno k dalšímu provozu pouze se sadou na opravu pneu?

Děkuji s pozdravem Peterka

(ps. mám totiž místo rezervy nádrž na LPG a rezervní kolo mám v kufru. Při technické kontrole na STK jsem neprošel jen kvůli neupevněné rezervě. Takže buď to budu muset rezervu upevnit na nějaký držák který budu muset nechat přimontovat dodatečně do kufru nebo pro mě jednodušší a kvůli místu v kufru i praktičtější bude místo rezerv. kola koupit onu sadu na opravu pneu.
BOHUŽEL ALE DOSTÁVÁM Z RŮZNÝCH STK PROTICHŮDNÉ INFO. NĚKDE ŘÍKAJÍ ŽE TA SADA NA OPRAVU STAČÍ A JINDE POŽADUJÍ REZERVNÍ KOLO, TAK JAK TO JE? )

Odpověď

Viz článek na toto téma v sekci Právní poradna.

http://www.autoweb.cz/beran-nahradni-kolo-a-zvedak-nebo-jen-sada-na-lepeni/

22.8.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist