Radar městské policie v moravských budějovicích

Dobrý den,Radar městské policie v Moravských Budějovicích mně zaznamenal překročení rychlosti a vyfotil – černobílé foto vč.SPZ .Na fotce sám sebe poznám, a jsem vlastníkem vozidla. Zatím jsem byl jen požádán o písemné podání vysvětlení. Odbor dopravy MB chce abych sdělil požadované údaje – tedy vyplnil formulář nazvaný Písemné vysvětlení přestupku – bez zbytečného odkladu nejpozději do 14 dnů.(tím pádem udal sám sebe) A dále cit." Pokud považujete za nezbytné podat vysvětlení ústně, jeho termín lze dohodnout na výše telefonním čísle." 1) Je požadavek a zároveň i termín 14 dní oprávněný ??. Nenacházím pro tento postup žádnou oporu v zákoně. 2) Je v tomto případě lepší nereagovat vůbec (nebyl jsem totiž předvolán k ústnímu podání ) nebo odpovědět že dle §60 zákona 200/1990 Sb. v uvedené věci nebudu podávat vysvětlení a nechat dokazování na městské policii.3) V případě, že budu následně vyzván k ústnímu podání vysvětlení stačí jako omluva např.dopis že jsem dlouhodobě v zahraničí s návrhem, že za sebe vyšlu oprávněného zástupce ??4) V případě že dojde k správnímu řízení a bude tato fotka ze záznamu radaru předložena jako důkaz, kdo ji a jakým způsobem ztotožní s mojí osobou, (pokud to neučiním já sám písemě nebo ústně) ?? Nebo stačí posouzení úředníka dopravního magistrátu již při ústním podání vysvětlení ??mohu požadovat její ověření znalcem a jaké to může mít pro mě důsledky? Mnohokrát děkuji za opovědi.Pozn. nejsem žádný pirát silnic, ale obecní šikana radarem několik metrů za značkou v 5 hod.ráno a zvláště když se starosta obce netají s tím, že mu jde především o rozpočet obce a navíc 45% z pokut jde do kapsy soukromé firmy mi fakt vadí. Pokud by to bylo uprostřed města, vůbec tento problém neřeším.

Odpověď

Oprávnění městské policie požadovat vysvětlení je upraveno v zákoně o obecní policii, takže jejich požadavek je oprávněný. Samozřejmě Vy máte právo na druhé straně sebe neudat.Není lepší nereagovat vůbec. Naopak. Když na to nezareagujete, tak si Vás předvolají a to budou starosti navíc.Ne, to stačit nemusí. Mají právo Vás vidět osobně.Ano, posouzení úředníka může být dostačují. Je to on, kdo posuzuje důkazy.Můžete, ale jestli Vás identifikuje, tak ten posudek zaplatíte.

23.8.2008 11:52

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist