řada městských policí se po letech

Dobrý den, řada městských policí se po letech vrací k nasazování botiček na nesprávně stojící vozidla. Mám 2 dotazy: 1) Někdo příjde k vozidlu, najde na něm botičku a odmítne vypovídat. MP ale bude požadovat náklady za demontáž po tom co jí bude chtít sundat. Pokud dotyčný odmítne zaplatit, co nastane? Budou jí muset přesto sundat nebo mohou říct, že dokud nezaplatí za sundání, tak jí tam nechají. 2) Botičku lze umístit jen tehdy, pokud vozidlo netvoří překážku, že? Pokud ano, tak nechápu, proč na daném místě nemůže stát, je li to veřejný prostor? (jako z materiálního hlediska). Co vy na to?

Odpověď

ad 1) Měli by ji sundat. Zákon hovoří o tom, že jakmile učiní veškeré úkony na místě nezbytné ke zjištění pachatele (tj. zeptají se osoby, která je zavolala), tak musí botičku sundat.

ad 2) To je otázka výkladu té překážky. Z materiálního hlediska lze souhlasit, ale tohle hledisko MP nijak moc nezohledňuje.

31.7.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist